Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

"Hanácký bakole"

7.7.2012

Velká účast valšovičáků na „Hanáckých bakolích.“

Rekordní účast 50 týmů se v sobotu 7.7 sjela do Litovle na tradiční turnaj „Hanácký bakole.“ Převládaly samozřejmě moravské týmy, ale i přesto , že to byl jen turnaj regionálního charakteru, tak zde bylo i několik týmů  českých, slovenských a dokonce i jeden dánský.

Početná valšovická výprava v základním čtyřkolovém švýcaru příliš neuspěla. Do postupové šestnáctky se dostali jen tři naši hráči – Jirka Grepl s Martinem Lampertem (Slovensko) a Lenka Svobodová se Zbyňkem Jakešem. Všichni  tři se dostali až do čtvrtfinále, kde Lenku se Zbyňkem vyřadili pozdější vítězové bratři Michálkové a Jirka s Martinem nestačili na Fandu Kaplánka a Pavla Krále. Valšovičáci se tedy potkali v posledním zápase o konečné páté místo, které nakonec vybojoval Jirka Grepl.

Ostatní naše dvojice v druhé polovině turnaje hrály v doprovodném turnaji o „Hanáckou brdolku“. I přesto, že jsme tam nakonec měli poměrně velké zastoupení , na pomyslnou bednu to ani zde těsně nevyšlo. Překvapivě nejblíže k tomu měl Zbyněk Grepl hrající s Josefem Gregrem z Adamova, kteří si dovezli nepopulární čtvrté místo. Tomáše Kutého a Martina Jakeše dostihla únava po fotbalovém turnaji v Krumsíně, Miluška Kutá s Petrem Tománkem naskočili do turnaje až odpoledne, takže jim chyběla rozehranost. Ostatní dvojice Mirek Suk s Honzou Ježíškem, Eva Suková s Božkou Ježíškovou a Martin Gratcl s Ivošem Navalaným potřebný počet vítězství k postupům nezískali.

Jinak to byl velmi vydařený turnaj s tradičními cenami v podobě litovelského piva a těstovin .