Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Avokádo 2012

30.6.2012

Serie čtvrtých míst pokračuje.

O další čtvrté místo na významném turnaji se tentokrát postaral Jirka Grepl se svými slovenskými spoluhráči (Lampert, Dzúrik). Tento úspěch se zrodil v zámeckém parku Trojského zámku, kde se konal tradičně turnaj "Avokádo", zařazený do seriálu Centrope cupu.

Letošní ročník byl poznamenán nižší účastí, ale i přesto se zde sešla téměř kompletní česká špička, kterou doplnili hráči z Polska, Slovenska, Německa, Holandska a i Francie. Taktéž náš klub měl letos nejslabší účast. Jirku Grepla doplnil ještě Tomáš Kutý se spoluhráči z Krumsína a kompletní valšovický triplet - Lenka Svobodová, Jirka Gratcl, Zbyněk Jakeš. Těm se však příliš nedařilo a dostatečný počet vítězství v pětikolovém švýcaru na postup do šestnáctky vybojovat nedokázali. Umístění ve čtvrté desítce celkového pořadí, tak určitě spokojenost nepřineslo.

Nejlépe se v úmorném vedru dařilo francouzskému tripletu -  Eric Fischér, Julien Denot a Thierry Moulin, kteří si bez porážky dokráčeli pro první místo. Druhé místo vybojoval Jindra Kauca s Honzou Valenzem a Zdeňkem Hubáčkem a bronz putoval do Polska zásluhou  týmu Tomasze Lipczynského.