Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MČR dvojic

23.6.2012

O týden později  se  do Vojnova Městce na Vysočině sjela rekordní účast 77 dvojic, které se zde střetly o titul mistrů republiky. Nechyběl snad nikdo z české špičky a tak se daly očekávat velmi vyrovnané a dramatické zápasy. Čtyřkolový švýcar  v základní části měl určit postupovou dvaatřicítku do vyřazovacích bojů. Z valšovických hráčů se postup podařilo vybojovat  dvěma kompletním týmům (Miluška Kutá, Petr Tománek a Lenka Svobodová, Zbyněk Jakeš), ale ti se museli  s turnajem rozloučit hned v zápětí , když nestačili na své soupeře.

Do elitní šestnácky se tak z valšovičáků dostal jen Tomáš Kutý, který měl za spoluhráče Frantu Kaplánka (Hrode Krumsín) a Jirka Grepl s Michalem Preussem (POP Praha). Bohužel pavouk vyřazovacích bojů je svedl do vzájemného zápasu hned v dalším kole. Šťastnější byl nakonec Jirka Grepl, který to pak dotáhl až do semifinále. Tam jej však potkal stejný osud jako Zbyňka Jakeše před týdnem a po dvou prohrách se musel spokojit jen se čtvrtým místem. Tomáš Kutý ještě v dohrávce přidal pro Valšovice solidní čtrnácté místo.

Oba mistrovské turnaje tak přinesly do Valšovic  umístění  těsně pod stupni vítězů, ale vzhledem ke kvalitnímu obsazení obou turnajů je to bezesporu velký úspěch.

 Ve Vojnově Městci se tak v sobotu 23. června stali mistry republiky dvojic Ivo a Honza Michálkovi, když ve finále zdolali Pavla Vlka s Filipem Hlaváčkem. Na třetím místě skončili Radek Netušil s Tomášem Stokláskem.