Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Vajtovy koule a Staříčský pohár

9.6.2012

 

Valšovičáci sbírali pohárová umístění  na Vysočině a Ostravsku.

 

Sobota 9.6.2012 nabízela hned několik možností, na který turnaj se vydat. Nejatraktivnějším určitě bylo CC v Maďarsku, kam se původně chystal Tomáš Kutý. Ovšem místo konání až u Balatonu a s ním spojená skoro pětihodinová cesta ho, tak jako většinu českých týmu odradila.

 

Vyrazil tak na regionální turnaj do Vojnova Městce pod názvem „Vajtovy koule“. Samozřejmě ho doprovázeli i další hráči našeho klubu, kteří se ve výsledkové listině kvalitně obsazeného turnaje neztratili.  Velmi dobře fungovalo spojení  naších hráčů s hráči Carreau Brno. Tomáš Kutý s Petrem Juráněm obsadili velmi solidní sedmé místo. Ještě lépe se dařilo druhé valšovicko- brněnské dvojici Jirka Grepl, Hanka Šrubařová. Ti se dostali až do finále , kde nestačili na překvapivé vítěze – dvojici Bukáček, Malivánek a přivážejí výborné druhé místo.

Další naší zástupci Miluška Kutá s Petrem Tománkem si sice nezajistili po základní části účast v hlavním turnaji, ale vše si vynahradili v doprovodném „Tullamore Dew“. Po loňském druhém místě v tomto turnaji, letos dosáhli až na nejvyšší příčku a tak jako hlavní výhru přivezli láhev tohoto lahodného moku.

 

Šest dalších našich hráčů zvolila pohodový přátelský turnaj dvojic ve Staříči. Zde se hrálo o tradiční „Staříčský pohár“, který loni ukořistila dvojice Lenka Svobodová, Zbyněk Jakeš.  Ti se i letos snažili o obhajobu, ale tu zastavili v semifinále výborně hrající hráči z Albrechtic – Libor Polách a Kamil Vajčovec. Museli se tak smířit s účasti v zápase o třetí místo proti manželům Dujavovým, taktéž z Albrechtic. Ty však  jednoznačně přehráli a tak nakonec panovala spokojenost i s pomyslným „bronzovým stupínkem“.

I další dvě naše dvojice byly vidět, neboť mezi poslední čtyři se velmi těsně nedostal Mirek Suk s Honzou Ježíškem. Ti však v následujících zápasech výborně zabojovali a po dvou dalších výhrách obsadili výborné páté místo. Konečné desáté místo ještě přidaly Eva Suková a Božka Ježíšková.

Tradičně skvělé zabezpečený turnaj vyvrcholil  v přátelské atmosféře závěrečným opékáním „buřtů“, které asi nejvíce chutnaly celkovým vítězům Marku Olšarovi a Radimovi Burymu z Orlové.