Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MČR jednotlivci

2.6.2012

Mistrovství republiky jednotlivců se našemu klubu nevydařilo.

Po velmi dobrých turnajových výsledcích na úvod letošního roku, odjížděla osmičlenná výprava našeho klubu do Vědomic s očekáváním slušného umístění. Přes stočtyřicet účastníků se v sobotu 2.6.2012  sešlo ráno připraveno absolvovat dlouhý „pétanque maratón“.

Začínalo se hrát netradičně ve dvou skupinách čtyřkolovým švýcarem o dvě postupové dvaatřicítky. Na jistotu postupu bylo třeba v této fázi uhrát alespoň tři vítězství. To se podařilo pouze Tomášovi Kutému a Zbyňku Jakešovi a zajistili si tak postup. I dvě vítězství mohly několika hráčům na postup stačit a tak s napětím čekala Lenka Svobodová, Miluška Kutá, Jirka Grepl a Martin Jakeš, zda mezi tyto šťastné nebudou patřit. Bohužel nestalo se tak a tím našeho účast v dalších kolech již hraných KO systémem byla již velmi skromná.

Že dnes nebude co slavit se ukázalo velmi brzy. Zbyněk hned v následujícím kolem prohrává s Pavlem Maškem z Vrchlabí a vidina přiblížení se loňskému výsledku se rozplynula. Bohužel i Tomáš se o kolo později musí s turnajem po prohře s Jakubem Konopáskem z Vojnova Městce rozloučit. Nepomohly ani "republikové brýle".  

Jediným, který byl aspoň částečně spokojený byl nový člen klubu Ivoš Navalaný, který si na svém premiérovém turnaji ve valšovickém dresu uhrál své první vítězné utkání (shodou náhod zrovna proti Petrovi Tománkovi !).

Náladu všem členům výpravy snad mohla zvednout jen účast na večerní diskotéce pořádané u hřiště při příležitosti Dne dětí.

Před půlnoci byl konečné znám i nový mistr republiky pro tento rok – Ivoš Michálek z Carreau Brno, který v dramatickém závěru pokořil Jirku Koreše ml. z PC České Budějovice. Třetí místo pak ještě mohl slavit po vítězství nad Veronikou Slobodovou (POP Praha) Lukáš Valenz z Varanu Karlovy Vary.