Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

CC Polsko

19.5.2012

Největší úspěch valšovického pétanque.

Polská Wroclaw se stala v sobotu 19.5.2012 dějištěm Centrope Cupu Polska. Velmi pěkné prostředí jižního parku přivítalo silné výpravy Čech, Slovenska a domácího Polska, které ještě doplnili hráči ze sousedního Německa, ale i Rakouska a Francie. Celkem 62 tripletů se pustilo do bojů v pětikolovém švýcaru o postupovou dvaatřicítku. Dařilo se hlavně českým týmům, neboť jich hned patnáct z dvaadvaceti postoupilo do odpoledních vyřazovacích bojů.

Většina členů skromnější výpravy  z Valšovic si postup nenechala uniknout. Tomáš Kutý se spoluhráči z Krumsína z desátého místa, Lenka Svobodová, Jirka Gratcl a Zbyněk Jakeš po dvou prohrách v úvodu turnaje až z třicátého a nakonec i Martin Jakeš po problémech s chybou při zápisu ve výsledcích se mezi postupující dostal. V dalším průběhu turnaje se však z Tomáše i Martina stali už jen diváci, neboť v dalších kolech již nestačili na své soupeře a byli vyřazeni.

Ve hře nakonec zůstal jen kompletní valšovický tým Lenka, Jirka a Zbyněk. Postup až ze zadních pozic se ukázal nakonec obrovskou výhodou tohoto týmu, neboť do všech dalších postupových bojích nemusel plnit roli favorita. Postupně tak stále zlepšující hrou stoupal výš a když v čtvrtfinále vyřadil i rodinný tým Michálků a v semifinále dokonce s nulou další český tým s Jablonce, stanul až ve finále. Zde je čekal nejlepší polský tým složený z reprezentantů, který doslova drtil všechny své soupeře. Otec a syn Śližové s Szymonem Kubiesou potvrzovali i v úvodu proti valšovičákům svou suverenitu a za stavu 9:0 to pro naše hráče nevypadalo vůbec dobře. Česká kulisa finalového utkání svým povzbuzováním dokázala Valšovičáky zvednout a nakonec byla svědky zlomu v utkáni. Značná nervozita byla patrná na polském týmu, když ukazatel skóre ukazoval 10:8. Nakonec jim však vítězství přihrál smolný odskok košonku při jedné ze střel naších hráčů.

I přes finalovou prohru Lenka Svobodová, Jirka Gratcl a Zbyněk Jakeš dokázali na tomto silně obsazeném turnaji uhrát  historicky nejlepší výsledek na mezinárodní scéně pro Valšovický pétanque od jeho založení.

Na nedělním tréninku se pak mohutně oslavil tento obrovský úspěch. Nechyběly oslavné transparenty,Miluščin skvělý petanque dort a šampaňské, samozřejně trénink nikdo nebral příliš vážně a tak hra čtyři na čtyři se čtyřiadvaceti koulema na place nádherně zakončila tento úspěšný víkend.