Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

"Eliščin pohárek"

1.5.2012

Příjemně prožité prvomájové odpoledne čekalo na šest našich hráčů na přátelském turnaji v Krumsíně. Karel Janeček zde pořádal turnajíček na počest narození své vnučky Elišky. Krátce po poledni se ve čtyřkolovém švýcaru hraného netradičně jen do jedenácti bodů utkalo o „Eliščin pohárek“ dvacet čtyři dvojic.

Tento netradiční systém bez další dohrávky nutil týmy pomyšlejíci na konečné vítězství ani jednou nezaváhat. To se nakonec povedlo jen Pavlovi Konečnému s manželkou Marianou, kterým pohárek za vítězství osobně předala dvouletá Eliška.

Valšovické týmy svou hrou v Krumsíně určitě přispěly ke zvýšení kvality tohoto turnajíčku. Vždyť vítězové sobotního „Prvomájového koulení“ ve Valšovicích , Tomáš Kutý a Martin Jakeš vzbuzovali u soupeřů určitě respekt. Bohužel, asi na ně dolehla turnajová či poturnajová únava a obsadili dnes až čtrnácté místo. Lépe se dařilo Lence Svobodové se Zbyňkem Jakešem, které dokázali porazit pouze vítězové a  díky tomu nakonec obsadili páté místo. O příčku výše se dostali díky lepšímu skóre další valšovičtí hráči – Miluška Kutá a Petr Tománek. Na pomyslnou bednu to nakonec nevyšlo, ale pocit z pěkně stráveného dne jim to pokazit nemohlo.