Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Chateau Náměšť

12.5.2012

 

Valšovičáci se prosadili i v Náměšti.

O tradiční pískovcové trofeje pro nejlepší tři týmy se v sobotu 12.5.2012 přijelo utkat 34trojic z celé republiky. Hostitelem tradičního prestižního turnaje „CHateau Naměšť“ je tradičně jedno z nejkrásnějším pétanque prostředí – prostory místního zámku. Mezi charakteristické znaky tohoto turnaje patří hra ve skupinách bez časového limitu a v posledních letech i vždy nějaký ten deštík. Letos tomu nebylo jinak a zvláště deště si všichni hráči užili dosytnosti, neboť ten znepříjemňoval hráčům celý dopolední průběh turnaje.

Favorité se počasím ani soupeři nenechali zaskočit a postup do odpoledního KO systému si pohlídali. To platilo i o valšovičácích. Z prvních míst postoupila Miluška Kutá, Petr Tománek společně s Pavlem Králem a kompletní valšovický triplet Lenka Svobodová, Zbyněk Jakeš, Jirka Gratcl. K nim se ještě přidal  z druhého místa i Tomáš Kutý s Martinem Pírkem a Petrem Juráněm. Pouze druhý kompletní valšovický triplet – Mirek Suk, Honza Ježíšek a Zbyněk Grepl v pětičlenné skupině neuspěl  a tak si nakonec určitě spravili náladu konečným čtvrtým místem v doprovodném turnaji „Litovel cup“.

Osmifinálovými zápasy se podařilo dostat se dál již jen Milušce a Petrovi. Ti skvělou hrou dokráčeli až do semifinále, kde je zastavil jeden z favoritů turnaje tým Aury Havlíčkův Brod (Habásko, Netušil,Koreš st.)Nakonec v boji o třetí místo dokázali porazit ten den překvapivě dobře hrající tým z Krumsína (manželé Krpcovi s Davidem Faltýnkem). Pro valšovické barvy tak dokázali uhrát nejlepší výsledek na tomto turnaji a vylepšit tak své čtvrté místo z předchozích ročníků. Památkou na tento turnaj pro ně bude i žluté tričko za prvního uděleného "kanára" v turnaji.

Tomáš Kutý se svými spoluhráči v dohrávce o deváté až šestnácté místo ještě jednou v závěru prohrál a tak mu to vyneslo konečné desáté místo. O dvě místa dál se ještě umístila Lenka Svobodová, Zbyněk Jakeš a Jirka Gratcl.

Konečnými vítězi turnaje se v Náměšti stali obhájci loňského vítězství Jirka Koreš ml., Tomáš Michálek a Lukáš Tomka. Kromě putovního poháru si budou moct vychutnat i zvláštní cenu – let horkovzdušným balónem.