Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Albrechtický kahan

5.5.2012

 

Valšovice dominovaly v Albrechticích.

Pouze na severu Moravy si mohou hráči před MČR jednotlivců vyzkoušet, jak na tom jsou. V sobotu se v Albrechticích konal jeden ze dvou regionálních turnajů jednotlivců pod názvem „Albrechtický kahan“.

Páteční přívaly deště možná vyděsily několik hráčů, kteří ač byli přihlášení, do ranních slunečných Albrechtic nedorazili. Posmutnělí organizátoři, tak museli při ranním nástupu konstatovat skutečnost, že turnaj nesplní podmínky pro bodování . To ale evidentně většině z dvaceti osmi  zúčastněných nevadilo a s vervou se vrhli do šestikolového švýcara, který měl určit postupovou osmičku. Že to papíroví favorité nebudou mít jednoduché poznala hned v prvním kole turnajová jednička Tomáš Kutý, který po úvodní prohře musel hodně zabrat, aby mu postup neunikl. Nakonec se to většině favoritů na celkové vítězství podařilo a postupová osmička byla svým složením velmi kvalitní. Vítěz základní části Maciej Źlobiński (jeden ze dvou zástupců Polska) ve čtvrtfinále vyřadil Petra Tománka (Valšovice),Tomáš Kutý(Valšovice) jen velmi těsně přehrál Janu Burešovou (Litovel)a nedařilo se ani Pavlu Burešovi(Litovel), který nestačil na Zbyňka Jakeše(Valšovice) a valšovickou dominanci potvrdila i Lenka Svobodová vítězstvím nad jediným albrechtickým zástupcem Jardou Ševčíkem.

Nejdramatičtější zápasy byly k vidění v obou semifinálových duelech. Obraty ve skóre až v samém závěru vynesly do finále Tomáše Kutého , po těsném vítězství  nad Lenkou Svobodovou a Zbyňka Jakeše, který ve druhém semifinále v samotném závěru nejtěsnějším rozdílem sebral postup nejlepšímu hráči základní části Macieji Źlobińskému. Ten v boji o třetí místo oplatil porážku ze základní části Lence a tak jako jediný se dokázal vklínit na pomyslné stupně vítězů mezi Valšovičáky.  Finále se pak stalo překvapivě jednoznačnou záležitosti díky lepší střelbě pro Zbyňka Jakeše. Tomáš Kutý se tak musel spokojit se druhým místem.

Všichni účastníci odjížděli z Albrechtic s drobnou cenou od sponzorů turnaje, ale hlavně s pocitem, že si mohli vyzkoušet své vlastní dovednosti, kdy nemohli spoléhat na své spoluhráče ve dvojkových a trojkových týmech. Pořadatelům patří dík za opět skvěle připravený turnaj a „objednávku“ krásného slunečného počasí.