Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

"Litovel clósed"

21.4.2012

Turnaj v Litovli se Valšovicím vydařil.

Sedm hráčů v pěti týmech se v sobotu 21.4.2012 zúčastnilo velice kvalitně obsazeného pétanque turnaje trojic  v Litovli. Jen dva týmy chyběly, aby turnaj splnil podmínky do zařazení – prestiž. Třicet týmů převážně z Moravy a částečně z Čech a Slovenska, se tak v dopolední  čtyřkolové části pokoušelo získat dostatečný počet vítězství k postupu mezi osm nejlepších týmů. Zde byly valšovické barvy hodně vidět. Podařilo se postoupit Tomáši Kutému ze spoluhráči z Krumsína a Brna, Jirkovi Greplovi, který měl v týmu dva slovenské hráče a  i kompletnímu valšovickému týmu v tradičním složení  - Zbyněk Jakeš, Jirka Gratcl a Lenka Svobodová. Postup se nepodařilo tentokrát vybojovat jen Martinu Jakešovi a Zbyňkovi Greplovi, kteří pak pokračovali v doprovodném turnaji.

Tradiční KO systém druhé části  vyžaduje již od všech účastníků maximální výkon podložený i kouskem štěstí, které dokáže v tomto sportu hrát významnou roli. Tentokrát vše vycházelo Tomáši Kutému a Jirkovi Greplovi, kteří nakonec se svými spoluhráči stanuli proti sobě až ve finále turnaje. Tím šťastnějším byl nakonec Tomáš Kutý s Martinem Pírkem(Krumsín) a Petrem Juráněm(Brno), kteří si přesnou hrou ve finalovém duelu poradili s Jirkou Greplem, Lukášem Tomkou a Michalem Dzúrikem (SK). Na stupních vítězů je pak doplnili čeští reprezentanti  bratři Michálkové s Hankou Šrubařovou z Brna, kteří ve čtvrtfinále vyřadili další naše zástupce ve finalové osmičce. Zbyněk Jakeš, Jirka Gratcl a Lenka Svobodová pak již nezaváhali a přidali tak ještě velmi dobré páté místo.

Výkony všech valšovických hráčů jsou tak dobrou pozvánku na příští týden do Valšovic, kde se bude konat již desátý ročník tradičního „Prvomájového koulení“. Pořadatelé tímto zvou všechny příznivce „ocelových koulí“ do sportovního areálu ve Valšovicích, kde se turnaj pro registrované, ale i neregistrované hráče bude odehrávat.