Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

"Velikonoční vejce"

14.4.2012

I přesto, že máme týden po velikonočních svátcích, tak pétanque velikonoce se uskutečnily v sobotu 14.4. 2012 ve Vojnově Městci. Konal se zde již tradiční turnaj „Velikonoční  vejce“ s doprovodným turnajem „Karlova pomlázka“. Padesát čtyři dvojic  z celé české republiky se přijelo pokusit získat unikátní putovní skleněné poháry ve tvaru vejce. Díky této kvalitní a početné účasti turnaj opět splnil podmínky zařazení do kategorie prestiž.

Tři kompletní valšovické dvojice bojovaly v čtyřkolovém  švýcaru  v základní části o postupovou šestnáctku. Bezpečně bez porážky si postup zajistili Lenka Svobodová a Zbyněk Jakeš a jedno zaváhání stačilo k postupu i Tomáši Kutému a Martinu Jakešovi. Dostatek vítězství bohužel nezískali Miluška Kutá a Petr Tománek, kteří pak dále pokračovali v doprovodném turnaji, kde jejich cesta skončila ve čtvrtfinále.

V hlavním turnaji se pro zbylé dvě valšovické dvojice stali osudní manželé Venclovi z Vrchlabí. Hned v prvním kole KO systému přehráli Lenku se Zbyňkem, kteří pak nakonec vybojovali jedenácté místo. Výborně kráčeli až do finále Tomáš s Martinem, kde na ně již čekali opět  vrchlabští manželé. Ani těm se je nepodařilo porazit a tak se museli spokojit s druhým místem. Na stupních vítězů je ještě na třetí příčce doplnila Hanka Šrubařová s Ivošem Michálkem z Brna.

I přes nepříznivou předpověď počasí se avizovaný déšť nedostavil a tak nakonec mohli být spokojení i pořadatelé, kteří připravili velmi vydařený turnaj.