Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Beraní koule

31.3.2012

Je za náma úvodní turnaj letošní sezóny - Beraní koule v Albrechticích. Turnaj, který vždy ukáže, jak jsou na tom hráči po dlouhé zimní přestávce. Tentokrát se zde sešly tři velmi silné výpravy z Polska, Slovenska a Čech s řadou reprezentantů svých zemí. Celkem startovní listina obsahovala třicet čtyři dvojic, které se stihly včas přihlásit, neboť zájem převyšoval možnosti pořadatelů.

Celkem netradiční systém s velmi těžkým postupovým klíčem (šest kol švýcara a postup do KO po čtveřicích) neumožňoval pro ty, kteří pomýšleli na příčky nejvyšší, dovolit si zaváhání. Řada favoritů po prohrách hned v úvodních kolech tak ztratila šanci dostat se mezi nejlepší čtyřku. Bohužel, mezi nimi byly i naše dvě dvojice - Petr Tománek s Miluškou Kutou a Zbyněk Jakeš s Lenkou Svobodovou. Naopak suverénní byli v základní části, která byla nakonec s ohledem na sněhovou přeháňku zkrácena na pět kol, Tomáš Kutý s Lukášem Tomkou. Tak jako loni postoupili do KO z prvního místa.

Bohužel, zde valšovická radost skončila. Po následných dvou prohrách, na kterých se hlavně v závěrech zápasů podepsala nepřesná střelba, obsadili Tomáš s Lukášem nepopulární čtvrté místo. Petr s Miluškou vybojovali nakonec pátnácté místo a Zbyněk s Lenkou, ač vyhráli nakonec svou čtyřčlenou skupinu, se museli spokojit až s jednadvacátým místem.

Finále se stalo polskou záležitostí a třetím místem si určitě udělal radost oslavenec Jenda Bukovčík. Blahopřejeme!

Start sezóny se tedy naším barvám nevydařil úplně dle představ a ukázal, že adaptace ze softpétanque koulí na ocelovky a venkovní terény chvilku potrvá. Snad příští týden v Brně ?!?!

Poděkování patří domácím pořadatelům, kteří skvěle připraveným turnajem nastavili laťku hodně vysoko.