Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Svatováclavské koulení

29.9.2012

Tradiční regionální turnaj dvojic "Svatováclavské koulení" přilákalo letos nebývalou konkurenci. Čtyřicettři týmů se v sobotu 29.9.2012  pustilo do bojů o putovní pohár tohoto turnaje. Za krásného slunečného počasí byl po deváté hodině rozehrán čtyřkolový švýcar s postupující šestnáctkou nejlepších.

Na hřištích se potkali hráči různých kvalit, od polských, slovenských a českých reprezentantů až po amatéry. Ani ti se ale v celkem nabité, především moravské konkurenci neztratili a někteří z nich překvapivě postoupili i do vyřazovacích bojů. Ti, kterým se to nepodařilo, nemuseli truchlit, neboť byl připraven i béčkový turnaj. V tom se ocitlo i několik dvojic, které jinak bojují o nejvyšší příčky v hlavních turnajích.

Do čtvrtfinále se probojovaly vesměs samé zkušené týmy, což slibovalo dobrou podívanou pro diváky, kteří se postupně shromažďovali na lavičkách vedle prvního hřiště.  V semifinále narazili čeští reprezentanti a  loňští vítězové Hanka Šrubařová a Tomáš Michálek  na polskou reprezentační dvojici Jedrzeje Śliże a Szymona Kubiesy. Bohužel zde skončil jejich sen o obhajobě. V druhém semifinále to už vypadalo, že vyhraje Jarka Kalábová s Ivošem Michálkem, ale v napínavém konci  byli úspěšnější  Poláci Rafał Teufel a Marcin Kutyła.

Polské finále se hrálo už za umělého osvětlení a také za jemného deště, ale ani to celkem početné diváky neodradilo. Rafał a Marcin se velmi rychle ujali vysokého vedení, ale Jedrzej se Szymonem předvedli reprezentační zkušenosti a zápas otočili. Třetí místo si vybojovali Hanka s Tomem.

Necelý týden před začátkem MS mužů v Marseille, tak valšovický turnaj byl dobrou prověrkou formy pro oba reprezentační výběry. 

Ani hráči domácího klubu v takto silné konkurenci nezklamali i přesto, že byli navíc zatížení řadou organizátorských úkolů. Tomáš Kutý s Dušanem Uhlárem z klipu Litovel obsadili velmi dobré šesté místo. Lenka Svobodová a Zbyněk Jakeš si zopakovali loňské finále proti Tomášovi Michálkovi a Hance Šrubařové již v osmifinále a odveta se jim nezdařila a tak v dohrávce obsadili čtrnácté místo. Naopak velkým překvapením byla určitě účast Evy Sukové a Božky Ježíškové v již zmiňované šestnáctce nejlepších týmů.

Venkovní letošní sezóna tímto turnajem na hřištích ve Valšovicích končí a tak patří poděkování všem sponzorům, kteří podpořili místní pétanque klub v letošním roce. 

Výsledky:

1.
Jedrzej Śliż (Polsko)
Szymon Kubiesa (Polsko)

2.
Rafała Teufel (Polsko)
Marcin Kutyła (Polsko)

3.
Hana Šrubařová (PC Carreau Brno)
Tomáš Michálek (PC Carreau Brno)

4.

Ivoš Michálek (PC Carreau Brno)

Jarka Kalábová (Slope Brno)

 

6.

Tomáš Kutý (SKP Valšovice)

Uhlár Dušan (Klip Litovel) 

 

14.

Svobodová Lenka (SKP Valšovice)

Jakeš Zbyněk (SKP Valšovice)

 

16. 

Suková Eva (SKP Valšovice)

Ježíšková Božena (SKP Valšovice)