Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Valšovický pohár

4.8.2012

V sobotu 4. srpna se ve valšovickém areálu sportovního klubu petanque, konal regionální turnaj jednotlivců s názvem "Valšovický pohár". Sjelo se zde 43 hráčů ze severní a střední Moravy - Litovle, Krumsína, Albrechtic, Orlové, Staříče a samozřejmě nechyběli místní hráči a neregistrování hráči z blízkého okolí.

Za krásného slunečného počasí se hrálo pětikolovým švýcarským systémem s postupem do šestnáctky. Mnozí favorité neuspěli, někteří se bez zaváhání dostali do šestnácky a tady byli nemilosrdně zastaveni protihráči. Kdo ale nepostoupil dál, mohl stále bojovat, protože celý turnaj se dohrával stylem pavouka po osmičkách. tedy 17-24, 25- 32 atd. Vítěze každého pavouka čekala další speciální cena.

Turnaj jednotlivců je vyjímečný tím, že každý hraje sám za sebe : strategické myšlení, vlastní schopnosti, sebedůvěra a bojovný duch nahrává jen těm opravdu nejlepším.

Z valšovických hráčů se podařilo postoupit do šestnáctky Martinu Jakešovi ( v základní části vyhrál všech pět kol ), Zbyňkovi Jakešovi, Petru Tománkovi a Lence Svobodové. V postupu do osmičky však už nepřálo štěstí ani Martinovi ani Zbyňkovi. Nakonec se ani dalším našim dvěma nepodařilo probojovat se na příčky nejvyšší a tak keramický Valšovický pohár putuje do Litovle s Pavlem Burešem st. Druhé místo získal po urputném a vyrovnaném utkání Martin Pírek z Krumsína. Třetí byl Marek Olšár z Orlové. Z našich hráčů se nejlépe umístil Petr Tománek na 5. místě, hned za ním na místě 6. byla Lenka Svobodová.

Jak už to ve Valšovicích bývá zvykem, i drobnou cenu si díky našim sponzorům odnesl každý účastník.

Poděkování patří i těm, kteří se celý den vzorně starali o občerstvení hráčů i diváků : manželům Sukovým a Ježíškovým.

Největší dík pak patří hlavnímu sponzoru panu Váhalovi. Studený raut z masových specialit od firmy Váhala s.r.o. byl v parném poledni nadšeně přivítán jako oběd.

Dík skvělé a přátelské atmosféře celého dne všichni zúčastnění strávili příjemnou a pohodovou sobotu.

 

Někteří se ještě navečer domluvili na dalším „ miniturnaji“, tentokrát už opravdu jen pro pobavení, protože turnaj pět proti pěti, s dvěmi koulemi každý , neexistuje.

“Vořešpruti“ proti „Gardě“…,hádejte kdo vyhrál ??