Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Prvomájové koulení

28.4.2012

 

„Prvomájovému koulení“ dominovalo mládí.

Poslední dubnová sobota se svým slunečným a neskutečně teplým počasím přilákala do Valšovic třicet trojic na tradiční a letos jubilejní 10.ročník „Prvomájového koulení. Sjeli se zde registrovaní hráči především z blízkého okolí, Brna, několik slovenských trojic a poměrně velká část rekreačních petanquistů.

Stále se vylepšující prostředí valšovického pétanque areálu, spolu s tradičním zvěřinovým guláškem a bramborovými plackami, jistě přispělo k přátelské a pohodové atmosféře celého turnaje.

Základní část hraná čtyřkolovým švýcarem se nejlépe vydařila Pavlu Královi (Fenix Adamov) a místním Gratclům – Jirkovi a Martinovi, ti byli totiž po čtyřech základních kolech na prvním místě. Spolu s nimi nepoznal hořkost porážky už jen albrechtický triplet Bukovčík, Ševčík, Vajčovec. Smůlu měl orlovský tým Puhr, Bury, Olšar, který se po základním kole jako jediný se třemi výhrami nevešel do postupové osmičky.

V play off se již pak začalo prosazovat hlavně mládí. Pro putovní pohár si dokráčel skoro kompletní domácí tým ve složení Martin Jakeš, Tomáš Kutý a Franta Kaplánek (Krumsín). Těsně se na bednu nevešli nakonec vítězové základní časti  otec a syn Gratclové a Pavel Král,  protože druhé místo patřilo juniorům z Albrechtic Valíkovi, Žiakovi a Radačovskému ze Slovenska.  Třetí místo obsadili jejich kluboví kolegové Polách, Ivanušek a Pavlík.

Vítězi „B“ turnaje se stali hráči Žilinského pétanque klubu- manželé Košíkovi a Dominik Ludvík. Druhé místo si pak odvezli do Krumsína manželé Krpcovi s Ladislavem Kobzou. Z třetího místa se jistě mohla radovat nová juniorská naděje z Litovle Zdeňka Kolářová, které k tomuto prvnímu úspěchu pomáhali Petr Linduška a Dušan Uhlár.

Pořadatelé děkují všem svým sponzorům za podporu této pétanque akce a zvou všechny hráče a příznivce tohoto sportu na prázdninový „Valšovický pohár“ (4.8.2012).