Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Podzimní turnaj STAPEK

28.10.2011

Přeložený „Svatováclavský turnaj“ se konal v pátek 28.10.2011 ve Staříči pod novým názvem „Podzimní turnaj“. Na tento přátelský turnajíček se již tradičně sjeli hráči z okolních pétanque klubu – Orlové, Albrechtic a Valšovic. Tentokrát v ideálním počtu dvanácti dvojic a dokonce se jednalo o všechny smíšené dvojice, aniž by to propozice turnaje požadovaly.

Základní část se odehrála ve čtyřech skupinách, kde se bojovalo o dvě postupová místa do odpoledního KO systému. Oba naše páry – Miluška s Petrem a Lenka se Zbyňkem, bez zaváhání své skupiny vyhráli a po výborném obědě nastoupili ke čtvrtfinále. Tady bohužel Milušku s Petrem zaskočili manželé Dujavovi z Albrechtic a poslali je pouze do bojů o 5.-8. místo. Tam již nezaváhali  a po jedné turnajové porážce obsadili konečné páté místo.

Lence a Zbyňkovi se letos ve Staříči mimořádně daří, což prokázali i v tomto turnaji. Nepoznali  ani v odpolední dohrávce hořkost porážky a tak si zaslouženě odvezli do Valšovic pohár za první místo.

Obrovský dík patří všem domácím, kteří na závěr sezóny připravili pohodový a tradičně skvěle zajištěný turnaj  s výbornou přátelskou atmosférou.