Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

TOP Klip

5.11.2011

Jedním z posledních pétanque turnajů letošního roku byl v sobotu 5.11.2011 tradiční TOP Klip. Turnaj trojic letos vypsaný pouze jako regionál. Zatažená obloha, ale poměrně teplo přivítalo ráno všech 31 týmů, které se rozhodly do Litovle přijet. Z Valšovic dorazilo celkem 9 hráčů rozložených do pěti týmů.

Po základní části hrané čtyřkolovým švýcarem to z našeho pohledu nevypadalo vůbec špatně. Do šestnáctky se přesvědčivě dostal Tomáš Kutý s Martinem Jakešem, které doplňoval krumsínský Martin Pírek, Jirka Grepl se slovenskými spoluhráči (Michal Dzurik,Lukáš Tomka) a kompletní valšovický tým ve tradičním složení Lenka Svobodová, Jirka Gratcl a Zbyněk Jakeš. Postup unikl jen o vlásek Milušce Kuté s Petrem Tománkem, které doplňoval Jarda Kraus z Osiky Plzeň, jež obsadili první nepostupové místo. O postupu nemohl uvažovat ani Zbyněk Grepl se spoluhráči z Brna.

Bohužel hned první kolo KO systému znamenalo pohromu pro naše barvy. Všichni naši zástupci prohráli a tak ze slibně rozehraného turnaje nezbylo nic. Dohrávka o 9 – 16.místo tak již byla velmi uvolněná a bez větší motivace. O tom svědčí i konečné umístění. Lenka Svobodová se svými spoluhráči jedenáctá, Jirka Grepl dvanáctý a Tomáš Kutý patnáctý.

Turnaj tak měl náboj až do konce pouze pro Milušku a Petra, kteří v pomyslném „béčku“ dokráčeli až do finále a i tento zápas vyhráli a tak ohájili sedmnácté místo po základní části.