Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Albrechtický pohár

22.10.2011

Albrechtický pohár
22.10.2011

 

Mezi turnaje, jež si náš klub nikdy nenechá utéct a kam se každoročně rádi vracíme, bezesporu patří především Albrechtický pohár a nejinak tomu bylo i letos. Tradičně skvěle připraveného turnaje se zúčastnilo 29 dvojic z Česka, Slovenska a Polska. Pro hráče byl připraven netradiční systém 6-ti kolového švýcara, z něhož postupovala jen čtveřice nejlepších, která si to poté přímo rozdala o poháry a tentokráte i prize money. Počasí vyšlo na tuto dobu opravdu překrásně a pochvalu si zaslouží také skvěle připravená hřiště. Valšovický pétanque zastupovali Zbyňa Jakeš hrající s Lenkou Svobodovou, Tomáš Kutý spolu s Peťou Tománkem, Martin Jakeš se spoluhráčkou Miluškou Kutou a také Jiří Grepl hrající se slovenským spoluhráčem Lukášem Tomkou.

Systém byl zvolen opravdu velmi tvrdě a tak se není čemu divit, že řadě kvalitních hráčů utekla šance bojovat o poháry mezi prsty a o konečném postupu rozhodovalo především až poslední kolo švýcara, kde si jej zajistil v napínavém zápase proti manželům Burešovým právě Jirka s Lukášem, a to až v dodatečném náhoze. Ostatním valšovičákům první čtverka většinou jen těsně unikla. Miluška s Martinem nakonec obsadili 20 místo, ale rozhodně nemuseli smutnit, jelikož jim odměnou byla láhev šampusu určena pro toto umístění. Zbyňa s Lenkou skončili na osmém místě a Tomáš s Peťou o příčku výše, tedy na místě sedmém. V prvním semifinále porazila polská dvojice Andrzej Śliż se Szymonem Kubiesou manžele Burešovi a v tom druhém si Jirka s Lukášem poradili se slovenskými zástupci Vladimirem Tomanem a Brunem Moreau. Finále se hrálo již za opravdového mrazu a celkovými vítězi turnaje se v něm zaslouženě stalo polské duo, které toho dne neokusilo hořkost porážky.

Všem pořadatelům patří veliké poděkování za skvěle připravený turnaj a příští rok se určitě znovu pojedeme poprat o krásná umístění.