Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Prvomájové koulení

6.5.2023

V sobotu 6. května 2023 se ve Valšovicích uskutečnil již tradiční a historicky nejstarší klubový turnaj trojic „Prvomájové koulení“. Předpověď počasí nebyla moc potěšující, a tak se spousta týmů rozhodla neriskovat. Přesto 36 trojic statečně přijelo a určitě nelitovalo. Sice slíbený déšť na chvíli skrápěl celý areál, ale pak vysvitlo sluníčko a teplo vydrželo až do večera.

Ráno byla pro všechny připravena snídaně, bufet, a během dne na otevřeném ohni připravoval bramboráky Zbyněk, v udírně se dělaly klobásky a cigára, a naše děvčata Eva s Hankou a Vendulou k obědu vařila kančí guláš.

Turnaj zahájil ředitel Petr Tománek a celý den dbal, aby turnaj bez průtahů probíhal. Hrál se čtyřkolový švýcar s postupem do KO šestnáctky a s dohrávkami po skupinách.

Valšovice měly tentokrát postavených 6 týmů, z toho třem se podařilo dostat do šestnáctky. A jak to bývá, hned ve vyřazovacích bojích proti sobě nastoupili Eva Suková, Boženka a Honza Ježíškovi proti Radce Němečkové, Lence Svobodové a Jirkovi Gratclovi. Boj to byl urputný a až extra nához rozhodl o vítězi. Radka, Lenka a Jirka vyhráli, a nakonec se probojovali až do finále, kde je porazil tým Michaela Dudašková, Ivo Michálek (všichni Carreau Brno) a Jakub Lukeš (1.KPK Vrchlabí).

Na třetím místě se v turnaji umístil tým Jirky Grepla, Kamily Janíčkové a Lucie Pokorné (všichni Carreau Brno).

Další umístění domácích hráčů:

10. místo: Eva Suková, Boženka Ježíšková, Jan Ježíšek

16. místo: Tomáš Kutý, David Bačo (TOP Orlová), Bohuslav Motl (Hrode Krumsín)

27. místo: Zdeněk Šugar, Martin Gratcl, Ivo Navalaný

33. místo: Martin Jakeš, Dominik Palička, Magdalena Koudelková (PK Polouvsí)

35. místo: Pavel Ondruška, Monika Jahnová, Ondřej Jahn