Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Čerlinka cup

1.10.2011

 

Za nádherného letního počasí se první říjnovou sobotu konal tradiční turnaj dvojic „Čerlinka cup“ s doprovodným turnajem „O prasečí hlavu“. Původně plánovaný turnaj kategorie prestiž se čtyřiceti pěti týmy nakonec změnil na velmi silně obsazený regionál se slovenskou a polskou účastí.

Deset valšovických hráčů v sedmi týmech se snažilo dosáhnout na přední umístění a získat tak řadu  pěkných cen připravených domácími pořadateli. Na první netradiční ocenění -pro nejlepší tým základní části - dosáhli Lenka Svobodová a Zbyněk Jakeš. Ti bez porážky a s nejlepším skórem postoupili mezi nejlepších šestnáct týmů z prvního místa. Tam je doprovodil z valšovičáků i Jirka Grepl a Tomáš Kutý. Bohužel opět pavouk další části turnaje stavěl naše hráče proti sobě. Byly to vždy velmi vyrovnané zápasy až do poslední koule. Nejšťastnější nakonec byl Tomáš Kutý s Mirkem Neoralem (Klip Litovel), neboť dvě nejtěsnější výhry 13:12 je posunuly až do semifinále. Tam však již jejich vítězné tažení turnajem skončilo a museli se spokojit s bojem o třetí místo s  nejlepším polským týmem. Utkání zvládli a z Litovle si odváží kromě cen sponzorů i pěkný keramický pohár.Jirka Grepl přidal 5- 8. místo a Lenka se Zbyňkem 10.místo.

O skutečnou pečenou prasečí hlavu se bojovalo v doprovodném turnaji. Tam se do finále dostali další naší zástupci. Ve finále dlouho vedli Martin Jakeš a Erik Richter (Žepec), ale v závěru je přehrál další valšovický pár Miluška Kutá,Petr Tománek. Ti tak doplnili pohárovou sbírku dne pro valšovický klub.

Ani ostatní naši hráči se v tomto velmi silně obsazeném turnaji, kde řada papírových favoritů neuspěla,neztratili. První nepostupové sedmnácté místo zůstalo na Zbyňka Grepla. Dvacáté čtvrté místo manželů Sukových, kteří hrají jen krátce, je pro ně určitě úspěchem.