Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Zemský pohár 2022

4.9.2022

V Zemském poháru proti sobě soutěží 10 nejlepších hráčů z Čech a 10 nejlepších hráčů z Moravy podle celostátního žebříčku za předchozí rok - tedy za rok 2021.
V roce 2021 se Zemský pohár odehrál na české půdě, a to v Hrochově Týnci. Ročník 2022 se přesunul na Moravu na hrad Veveří.
Zemský pohár 2022 se sestával z 5 kol, ve kterých týmy souběžně odehráli vždy 2 zápasy trojic a 2 zápasy dvojic. Sestavy pro konkrétní zápasy určovali nejvýše postavení hráči svých týmů (kapitáni). Každý zápas byl ohodnocen jedním bodem, v případě bodové rovnosti po 5 kolech by rozhodl zápas jednotlivců mezi kapitány.

 

Zajímavá myšlenka znovuobnovení turnaje mezi nejlepšími 10 hráči Moravy a 10 nejlepšími hráči z Česka. Za výsledky v loňském roce se do TOP 10 dostali hned 3 hráči Valšovic. Zbyněk, Miluška, Lenka a první náhradník byl Péťa.

Čechy:
Petr Vavrovic - kapitán
Kačenka Froňková
Šákul Lukáš
Petr Moravek
Petr Fafek
Petr Lukáš
Pavel Palas
Lenka Krejčínová
Michal Zdobinský
Milan Mikyska
Morava:
Ivo Michálek - kapitán
Tomáš Michálek
Veronika Slobodová
Jan Michálek
Zbyněk Jakeš
David Bačo
Jiří Grepl
Jana Michálková
Milča Kutá
Lenka Svobodová
Turnaj nakonec dopadl nerozhodně 10:10 a tak si zahráli o vítězství samotní kapitáni. 11:9 porazil Petr Vavrovič Ivo Michálka a proto si zaslouženě Čechy odvezly putovní pohár.