Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MČR 2x2 MIX Cheb

6.8.2022

Do nejvzdálenější pétanque destinace se vydaly dvě mix dvojice Kutá, Tománek a Svobodová ,Jakeš, aby hájili barvy našeho klubu na MČR mixu v areálu Krajinka pod Chebským hradem. Sjelo se zde 57 dvojic, aby se  v pětikolovém švýcaru utkalo o šestnáct postupových míst.

Z našimi hráči si los a následný pavouk hezky zalaškoval. Po dvou úvodních výhrách nás ve třetím kole postavil proti sobě. Vyrovnaný duel nakonec nejtěsnějším výsledkem 12:11 získali Lenka se Zbyňkem. Ti pak pokračovali v dobrém výkonu a po dalších dvou výhrách si zajistili postup do KO ze skvělého druhého místa. Miluška s Petrem sice ještě jednou prohráli, ale konečné tři výhry jim stačily na postup. Bohužel z patnáctého místa, což znamenalo, že klubový zápas se bude opakovat. Opět velký boj, stejný výsledek, ale tentokrát ve prospěch Petra a Milušky. Těm se však nepodařilo v dalším zápase proti dvojici Fuksa, Tomášková zajistit si semifinále, ale dohrávku o páté místo již zvládli. Obhájili tak své nasazení z pátého místa. Bravo.

Zbyňka s Lenkou tento prohraný zápas hodně mrzel a poznamenal jejich hru i v následující dohrávce proti manželům Valenzovým. Pouze druhá prohra dne, bohužel v klíčové části turnaje je i přes další následné výhry  odsunula až na třinácté místo.

Krásné prostředí, tentokrát i skvělé počasí spolu s dobrou organizací znamenalo pěkný pétanque zažitek i přesto, že turnaj tradičně vrcholil až kolem půlnoci.