Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MČR 55 plus

30.7.2022

MČR 55 + Postupové

     V sobotu 30.7. měl náš klub tu čest pořádat MČR v kategorii 55+. Na valšovická hřiště nastoupilo celkem devatenáct trojic z celé republiky, aby se po čtyřkolovém švýcarském systému s postupem do osmičky nejlepších, následně pokusilo vybojovat metu nejvyšší, a to 1. místo, a tím mít možnost reprezentovat Českou republiku ve francouzském Albertville. 

     Za SK Valšovice se do pétanqueových klání přihlásilo šest hráčů: Eva Suková se spoluhráči manželi Koudelkovými (PK Polouvsí), Radka Němečková a Zdeněk Šugar s Petrem Navrátilem (Hapek), Jirka Gratcl a Miluška Kutá s Jirkou Ulmannem (Top Orlová) a Zbyněk Jakeš se spolubojovníky Jirkou Korešem st. (Havaj CB), Petrem Fafkem (PC Sokol Lipník) a Milošem Přibylem (SK Sahara Vědomice).

     Odolnost hráčů prověřovaly nejen pevné nervy, ale hlavně nepřízeň počasí. Přetrvávající déšť způsobil hromadění deštníků v areálu a  nakonec i rozhodnutí pořadatelů nehrát na hřišti, kde už stála voda a následně postup do čtverky dohrávat na novém povrchu areálu C. 

     Se třemi výhrami se do osmičky dostali jen Zbyněk a Jirka s Miluškou. Bohužel se opět postavili proti sobě. Po výhře Zbyňka ve třetím kole se nyní podařilo Jirkům a Milušce výše nasazené hráče porazit. O to smutnější to bylo pro Zbyňka, který zrovna nehrál a všemu přihlížel. Další vítězství nad hráči Fenyxu Adamov postavilo ve finále Jirky a Milušku proti největším favoritům a obhájcům titulu z loňského roku. Ivo Michálek (Carreau Brno), Jindřich Kauca (PC Kolová) a Daniel Bílek (1.KPK Vrchlabí) potvrdili svou formu a zaslouženě se stali mistry. Z pohárů a medailí za druhé místo se však naši hráči velice radovali, Jirka Ulmann až tak, že si ve Valšovicích zapomněl kšiltovku a deštník :-)

     Poděkování patří hlavně mladším kamarádům, kteří nemohli ještě hrát a to více se o nás starší starali a obsluhovali nás nejen při podávání výborného oběda a jiných pochutin, ale vše zvládali také organizačně.