Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Albrechtický kahan

21.5.2022

Pod názvem turnaje "Albrechtický kahan" se skrývá jeden z mála jedničkových turnajů, který se odehrál v sobotu 21.5. za účasti 34 hráčů v Albrechticích. Postupový klíč ze základního čtyřkolového švýcara byl tentokrát milosrdnější, neboť postupovala skoro polovina zúčastněných.

Náš klub zastupovali pouze Zbyněk Jakeš, kterému se po třech výhrách podařilo postoupit z devátého místa a Eva Suková, které na postup jedna výhra stačit nemohla. Jak jsou jedničkové turnaje výsledkově nevyzpytatelné se ukázalo hned v prvních dohrávkách. Neporaženého Pavla Krále jednoznačně vyřazuje David Bačo, který pak společně se Zbyňkem musel v dalších kolech čelit "Albrechtickému uragánu". Hned šest domácích hráčů pokračovalo v osmičce. Netradičně velmi tvrdý povrch na všech hřištích albrechtičákům vyhovoval. V dalším kole končí David, naopak Zbyněk po téměř bezchybném výkonu vyřazuje druhého neporaženého po základní části Vaška Valíka. V semifinále pak naráží náš zástupce na Vojtu Žiaka, se kterým se dlouho přetahuje o vítězství. Až dvě pokažené střely v závěru znamenají konec.

Finalový duel je již plně v domácí režii. Vojta přehrává zkušenějšího klubového kolegu Jardu Ševčíka a může slavit. Kompletní albrechtické stupně vítězů se však nekonají, neboť Zbyněk v druhé polovině zápasu přehrává Radka Žiaka a do Valšovic odváží jeden z pohárů.

Naší druhé zástupkyni se již v dohrávkách moc nedařilo a tak Eva Suková končí na začátku čtvrté desítky.

Hezký slunečný den, tradičně skvělá snídaně a oběd a pro zúčastněné dobrá příprava na blížící se MČR jednotlivců.   Z.J.