Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Prvomájové koulení

7.5.2022

Dne 7.5.2022 se ve Valšovicích uskutečnil již tradiční a historiky nejstarší klubový turnaj trojic „Prvomájové koulení“. Historicky nejvyšší byla i účast přihlášených týmů a to 45 celkem, takže kapacita turnaje téměř plná. Přijeli nejen stálí hráči, ale i nové týmy - ve Valšovicích poprvé, a přijeli i hráči z Polska. Tak vysoká účast vyžadovala perfektní logistické zajištění turnaje, nejen po stránce technické, ale i té doprovodné, počínaje bohatou snídani, přes obědový zvěřinový gulášek, až po domácí bramborové placky, které Zbyněk neúnavně po celý čas turnaje smažil na otevřeném ohni. Fandové pivního moku měli možnost ochutnat piva ze soukromých pivovárků. Jediné, co úplně „neklaplo“ bylo počasí, naštěstí se dopolední déšť umoudřil a poobědová kola již probíhala bez nutnosti deštníků a pláštěnek.     

V takto silné konkurenci se hrálo nekompromisním švýcarským systémem na 4 kola, s postupem do KO 8 a dohrávkami po skupinách. Domácí klub reprezentovali 4 trojice, z toho dva týmy byly smíšené o hráče jiného klubu a hráče bez licence. Po odehrání základní části se do KO osmičky podařilo dostat dvěma týmům a to tripletu: Tomáš Kutý, Martin Jakeš, František Kaplánek  a tripletu: Radka Němečková, Pavel Ondruška a Vláďa Mašlaň.  Tým Tomáše Kutého v celkovém výsledku skončil na 7. místě, tým Radky Němečkové na místě 13. Tým ve složení Lenka Svobodová, Eva Suková a Jirka Gratcl se po dohrávkách umístili na celkovém 23. místě a konečně tým ve složení Zdeněk Šugar, Martin Gratcl a Ivo Navalaný se umístily na 26. místě.

Ve finále se utkaly týmy Hrode Krumsín a Orel Řečkovice. O celkové vítězství se hrálo do večerních hodin. Vítězem turnaje se stal tým ve složení Kvítek Franjo, Matuška Vladimír – klub Orel Řečkovice a Martin Skopal – klub Kulový blesk Olomouc – Gratulujeme !!

Valšovický klub všem děkuje za účast a těšíme se napříště                                                           R.N.