Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Košonek bratří Vavrovičů

9.4.2022

V sobotu si valšovičtí hráči Miluška s Petrem zajeli na turnaj Košonek bratří Vavrovičů do Lipníku u Mladé Boleslavi. Sjelo se 66 dvojic, kteří v 5kolovém švýcaru bojovali o postup do KO 16.

V základní části švýcaru Miluška s Petrem jen jedenkrát našli přemožitele, což se skórem 4 výhry a 1 prohra znamenalo postup do play off z 13. místa. Osmifinálovým soupeřem byli manželé Demčíkovi, kteří ovšem také nenašli na valšovické recept. Ve čtvrtfinále to byl souboj s Danou Šplechtovou a Hynkem Vyoralem a opět skvělý výkon posunul Milušku s Petrem do semifinále proti Jirkovi Froňkovi a Michalovi Havlovi. I přes průběžné vedení soupeřů 6:10, se valšovickým podařilo otočit čtverkou a pak trojkou na postup do finále proti Ivošovi Michálkovi a Vojtovi Bílkovi. Tady už narazil kámen na kosu, neboť po bezchybném výkonu ať už Ivoše na place nebo Vojty při střele neměla Miluška s Petrem žádnou šanci bodovat. Celkově tedy 2. místo, takže obrovská radost a spokojenost.

Během celého turnaje se střídaly všechny roční období: sněhová chumelenice, jarní deštík přecházející do lijáku, ostré sluníčko na krátký rukáv, silný podzimní vítr.

Pořadatelé měli spoustu práce už od rána, aby se mělo kde hrát, neboť na některých hřištích po 2denním dešti byly kaluže. Taktéž v průběhu dne se domácím dařilo přizpůsobovat hratelnost terénu přesouváním hřišť, aby vše klapalo, což se jim fakt povedlo, proto jim patří poděkování za pěkně zvládnutý turnaj.

Výsledky:

  1. Místo: Michálek I., Bílek V.
  2. Místo: Kutá M., Tománek P.
  3. Místo: Kauca J., Marhoul J.