Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Beraní koule

2.4.2022

 

Jarní nebo zimní turnaj?

Prvním jarním turnajem, který otevírá sezónu na severní Moravě bývají již tradičně "Beranní koule" v Albrechticích. Po velmi teplém posledním březnovém víkendu všech 36 přihlášených dvojic určitě nečekalo, že je zde bude čekat opravdový návrat zimy. Teploty kolem nuly a sněžení sice není pravé pétanque počasí, ale i na jsou petanqueři zvyklí.

Po ranní tradičně bohaté snídani se rozběhl pětikolový švýcar, ze kterého se postupovalo do osmičky. Jedinému zástupci našeho klubu Zbyňkovi Jakešovi a jeho spoluhráči Pavlovi Burešovi s Litovle se vstup do turnaje vydařil. Tři dopolední výhry naznačovaly ambice na postup. Po chutném obědě však přišly dvě porážky od loňských vítězů Ivoše Michálka s Frantou Kaplánkem a polského týmu Gajda- Bugaj a postup byl značně ohrožen. Nakonec velmi dobrý bucholc stačil na poslední postupové místo. Ve čtvrtfinále byl však nad naše síly nejvýše nasazený pár Jana Konečná s Tomášem Michálkem. V dohrávkách jsme již nezaváhali a odvezli si konečné páté místo.

Finále se dohrávalo již za umělého osvětlení a hustého sněžení mezi největšími favority turnaje. Neporažení Tomáš a Ivoš Michálkové se svými spoluhráči si užili netradiční zápas, kdy hřiště změnilo barvu na bílou, koule se obalovaly sněhem a kamínky. I přesto byla vidět kvalitní hra, ve které byl úspěšnější Ivoš s Fanou. Třetí místo si do Polska odvezli Adam Gajda s Lukášem Bugajem, kteří porazili překvapení turnaje - Janu Burešovou s Aničkou Poláchovou.

Dohrávky ve čtveřicích o další pořadí řada týmů již vypustila a spěchala raději domů do tepla. Vyhlášení vítězů, tak již bylo v komorním prostředí stanu vedle místní hospůdky.

                                                                                      Z.J.