Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Valšovický pohár

16.7.2022

V sobotu se konal vždy plně obsazený Valšovický pohár, turnaj jednotlivců, který si letos nenechalo ujít 48 hráčů z Česka, Polska i Slovenska. Domácí zastupovali: Lenka Svobodová, Zbyněk Jakeš, Petr Tománek, Tomáš Kutý a Pavel Ondruška. Hrálo se systémem 5 kol švýcara s postupem do KO 16 a pak dohrávky po 8 týmech. Po švýcaru byl na tom nejlépe Petr s plným počtem výher 5/0 (1. místo), Tom 4/1 (6. místo), Lenka 3/2 (16. místo), Zbyněk 3/2 (17. místo) a Pavel 2/3 (34. místo).

V KO 16 nestačil Tom na adamovského Zdeňka Handla a dále na sebe narazili domácí hráči Petr s Lenkou, kdy po vyrovnaném boji dále postoupil Petr, kterému se v následujícím kole do cesty postavil staříčský Honza Csibrei, kterého také porazil. V semifinále však již přišla prohra s budoucím vítězem Pavlem Králem i přes závěrečné dotahování. V zápase o 3. místo se opakoval souboj s polským soupeřem ze švýcara, a i tentokrát Petr vyhrál sice nejtěsnější výsledkem 13:12. Ve finále si Pavel Král poradil s Vladimírem Matuškou.

Umístění dalších valšovických hráčů po dohrávkách: Lenka 15. místo, Tom 16. místo, Zbyněk 24. místo a Pavel 38. místo.

Krásné slunečné počasí, pohoda, výborná obsluha s bohatým občerstvením a na závěr dokonce i dvojitá duha, to byl letošní ročník Valšovického poháru, děkujeme všem za účast!

Výsledky:

  1. Místo: Pavel Král (FENYX Adamov)
  2. Místo: Vladimír Matuška (Orel Řečkovice)
  3. Místo: Petr Tománek (SKP Hranice VI. - Valšovice)