Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Grand prix - 4.kolo

18.9.2011

V neděli 18.9.2011 se na Slovensku v  Istebném konal závěrečný turnaj letošního seriálu „Grand prix 2011“ juniorů. Celý seriál se skládal ze čtyř samostatně bodovaných turnajů, konaných  v Albrechticích, Valšovicích, Bratislavě a již zmiňovaném Istebném u Martina.

Valšovické barvy odjela reprezentovat skromná výprava dvou našich juniorek. Gabriela Jakešová, která měla ještě šanci bojovat o konečné umístění na stupních vítězů  (průběžně po třech kolech na 5.místě ) a Veronika Svobodová, pro kterou to byl teprve její druhý turnaj.

Na místním hřišti se sešlo celkem osmnáct týmů, které v čtyřkolové základní části bojovaly o čtyři místa pro semifinále. Tento těžký postupový klíč se podařilo zvládnou Gabči, ale v následném zápase o postup do finále si vybrala slabší herní chvilku a tak na ni čekal zápas o třetí místo. Ten již zlepšeným výkonem zvládla a tak se nakonec mohla radovat z poháru za konečné třetí místo.

Verunce se podařilo dostat do skupiny o 5.- 8.místo, kde s jednou prohrou a jednou výhrou obsadila konečné sedmé místo. Pro ni to byl rovněž skvělý výsledek, neboť byla nejmladším účastníkem turnaje.

Při závěrečném hodnocení turnaje bylo provedeno i vyhlášení konečných výsledků v „Grand prix 2011“. Zde se již Gabča Jakešová mohla radovat z nádherného poháru za konečné druhé místo. V konečném součtu všech turnajů nestačila pouze na Michala Jančího (Slovensko). Třetí místo pak obsadil další nadějný slovenský junior Patrik Jarkovský.

Celý seriál dal možnost všem zúčastněným juniorům nasbírat řadu nových zkušeností. Poznat řadu rozdílných terénů, na kterých se hrálo, od svých převážně seniorských spoluhráčů pochytit něco z taktiky a chování v průběhu hry.