Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Svatomartinská husa - rozloučení se sezónou

13.11.2021

Čtyřicet tři trojic se přijelo doslova rozloučit s venkovní pétanque sezonou do Hrochova Týnce na turnaj "Svatomatinská husa". Pořadatelé z Chrupku  Chrudim název turnaje vzali opravdu vážně, neboť na vítěze čekaly opravdu tři bio husičky.

Po ranní prohlídce zámku s místním starostou se rozjel pětikolový švýcar s postupem do osmičky. Zbyněk Jakeš premiérově hrající s Davidem Bačem a Fanou Krpcem začali velmi slibně a  po vítězstvích v prvních třech kolech byla vidina postupu velmi reálná. Pak však přišlo "slovenské trápení" a prohra 12:13. V posledním kole opět slovenský soupeř a hlavně psychicky nezvládnutý zápas a s ním konec nadějí na postup.

Milušku s Petrem pro tento turnaj doplnila Jiřina Demčíková, ale vstup do turnaje se jim nepovedl. Dokázali nakonec tři zápasy vyhrát, ale na postup bylo potřeba o výhru více.

Pro naše barvy to znamenalo loučení i s turnajem po základní části . Díky tomu jsme zbývající část sobotního podvečera strávili návštěvou nového domečku našeho člena Ivoška Navalaného.

Pro úplnost zbývá uvést umístění našich hráčů - Zbyněk s týmem na prvním nepostupovém 9. místě a Miluška s Petrem celkově devatenáctí. Počasí a venkovní teplota turnaji v celku přála a komu snad bylo trochu chladno, mohl se ohřát u kotlů s ovarovými specialitami, které se podávaly celý den.