Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Zemský pohár

3.10.2021

V neděli se v zámecké zahradě zámku v Hrochově Týnci schází dvacet nejlepších hráčů dle loňského republikového žebříčků  z  Čech a Moravy, aby se utkali o obnovený "Zemský pohár".  Hlavní organizátor Tomáš Michálek v úvodu obou týmům předává trička v odlišných barvách oběma týmům a vyvěšuje červeného českého lva a modrou moravskou orlici. Oba týmy berou vzájemné měření sil vážně, což je vidět na soupiskách . Papírové favority z české části naší republiky vede kapitán Jindra Kauca, který povolal  Blanku a Kačku Froňkovy, Markétu Palicovou, Kubu Konšela, Petra Vavroviče, Lukáše Valence,  Vojtu Lukáše, Luboše Srnského a Michala Zdobinského. Do moravského  týmu vedeného  Ivoš em Michálkem se dostali  Veronika Slobodová, Tomáš Michálek, Jirka Grepl, Vláďa Matuška, David Bačo, Martin Skopal a tři zástupci našeho klubu - Miluška Kutá, Petr Tománek  a Zbyněk Jakeš.

Herní systém nabídl pět kol, vždy dvě dvojice a dvě trojice, které vždy sestavovali kapitáni. Jindra v českém týmů více využíval klubové a turnajové sehranosti , naopak Ivoš se snažil kombinovat složení co nejvíce, aby vznikala zajímavá  složení, která  i nikdy k vidění nebyla.

První tři kola byla naprosto vyrovnaná  a končila remízou 2:2. Ve čtvrtém se pak podařilo čechům odskočit po výhře 3:1. Rozhodovalo se tak v posledních kole kde se moraváci snažili do poslední koule dorovnat. Nakonec  kolo skončilo tradiční remízou a tak z nejtěsnějšího vítězství 11:9 se mohli radovat červení  pod vlajkou českého lva.

Krásné teplé počasí babího léta, skvělá organizace,  přátelská a pohodová atmosféra celého setkání  se jistě musela všem zúčastněným líbit. Doufáme, že tato tradice opět nezapadne a v následujících letech ji budou moci zažít i další skvělí hráči v obou týmech.  Z.J.