Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Svatováclavské koulení

25.9.2021

SK  PETANQUE

Hranice VI. Valšovice

uspořádal v sobotu 25. září 2021 již 15-ý ročník tradičního turnaje  „Svatováclavské koulení“, tentokrát s mezinárodní účastí, což svědčí o jeho oblíbenosti mezi hráči tohoto sportu.

Po otevření registrace na portálu české asociace byla v několika minutách naplněna celá kapacita turnaje, která činí 48 týmů. Potěšilo nás, že to stihly i 4 špičkové týmy ze Slovenska a Slovinska .   Základní část byla rozehrána ve 4 kolech „švýcarského systému“ s postupem 16 týmů do „KO“, ale i ti méně šťastní mohli pokračovat v osmičlenných skupinách v boji o celkové umístění a také drobné ceny. Počasí nám mimořádně přálo a hráči i diváci byli velmi spokojeni s organizací turnaje a zajištěním především hygieny, ale také s pohoštěním. Naši hosté nás stále častěji přesvědčují, že máme jeden z nejlepších areálů na tento sport v ČR.   

 Do KO se ze čtyř valšovických týmů probojovaly tři. Se zapadajícím slunce kolem 19-té hodiny byly dohrány všechny zápasy, ale finále teprve začínalo a po urputném hodinovém boji se podařilo zvítězit našemu domácímu týmu.

1. místo : Lenka Svobodová, Zbyněk Jakeš ( oba SKP Valšovice)

2. místo : Jakub Rendla ( Havaj České Budějovice), David Faltýnek ( HRODE Krumsín)

3. místo : Sára Valošková, Rozálie Rusková ( obě SK Polouvsí – juniorky !!!!)

   Putovní pohár tedy po dlouhé době zůstane v držení našeho klubu a my se ještě těšíme na několik posledních turnajů letošního roku a příští sezónu !   J.G.