Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Orlovský kahan

17.9.2011

Pouze dva kompletní valšovické týmy odjely v sobotu 17.9. pokusit se navázat na úspěchy předchozích let do Orlové. Zde se konal již tradiční turnaj "Orlovský kahan" s doprovodným turnajem "O kvader uhla".Patnáct českých a dva kvalitní polské týmy si tak mohly užít za pěkného, stále letního počasí a tradiční pohostinnosti pořadatelů, pěknou pohodovou pétanque sobotu.

Papírově silnější valšovický tým ve složení Lenka Svobodová, Zbyněk Jakeš a juniorka Gabča Jakešová,potvrdil své kvality a v jediné pětičlenné skupině si vybojovali postup do osmičky z prvního místa i přes jednu porážku.Bohužel ve čtvtfinále těsně 12:13 podlehli hráčům z Litovle a tento smolný zápas, ve kterém dlouho a jasně vedli je poznamenal natolik, že i další dva zápasy o umístění opět těsně prohráli.Museli se tak spokojit pouze s osmým místem.Hlavním cílem tohoto tripletu však bylo hlavně rozehrát juniorku Gabču před nedělním "Grand prix" juniorů. To, jak se později ukázalo, se podařilo.

Druhý valšovický tým - Honza Ježíšek, Mirek Suk a Zbyněk Grepl ve své čtyřčlenné skupině senzačně porazili v prvém utkání manželé Stokláskovy s Irenou Hejlovou a výrazně tak posílili své šance na postup ze skupiny. Bohužel v rozhodujícím třetím utkání těsně prohráli a tak se museli spokojit s účasti v doprovodném turnaji. Bohužel ani zde se již mezi postupující nedostali.

 

Souběžně s tímto turnajem se Petr Tománek, Tomáš Kutý a Miluška Kutá snažili zanechat valšovickou stopu ve Slovinsku na dalším Centrope cupu. Podařilo se to pouze Tomášovi se svými spoluhráči 9.- 16. místem.