Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

O POHÁR MĚSTA BRNA - VARS CUP

4.9.2021

V sobotu 4. září se na Mezinárodní turnaj O pohár města Brna – Vars Cup vypravili 4 hráči z Valšovic.

Miluška Kutá a Petr Tománek doplnili svou dvojici o Radima Valoška z Polouvsí a Jirka Gratcl s Lenkou Svobodovou o Petra Janíka z PCBD. 73 tripletů bylo rozděleno do pětičlenných a dvou šestičlenných skupin a začaly boje o postup do 32. Skupiny byly těžké, zahraniční hráči ( Nizozemí, Mongolsko, Slovensko, Polsko, Ukrajina) byli do skupin přilosováni aniž by se počítalo s jejich silou. Líté boje ve skupinách bez časového limitu na extrémně tvrdém terénu trvaly od rána až do pozdního odpoledne. Lence s Jirkou a Petrem se podařilo postoupit z druhého místa ve skupině a ve dvaatřicítce porazit triplet Vaňkové. Terén na hradě byl pak „odměnou“ za celodenní bitvu.

Bohužel hned v šestnáctce tým Jakuba Konšela, Honzy Michálka a Lubomíra Srnského vystavil „stopku“ do osmičky. Později tento tým svedl půlnoční úspěšnou bitvu ve finále a vyhrál. Lenka s Jirkou a Petrem ještě dohrávali, konečné 11. místo je určitě ve velké konkurenci skvělým úspěchem.

Turnaj byl výborně zorganizovaný, snídaně, oběd, zázemí pro hráče, parkování, mezinárodní účast, na hradě osvětlení a bufet, určitě patří Carreau obrovské poděkování !!!!