Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MČR jednotlivců a ve střelbě

17.8.2021

Velmi podařené  vystoupení valšovičáků na posledních letošních mistrovstvích republiky.

Největší pétanque areál v ČR ve Vědomicích hostil již tradičně o víkendu hráče, kteří  se letos rozhodli bojovat o poslední dva mistrovské tituly. V sobotu se více jak sto čtyřicet účastníků  utkalo o titul mistra republiky v jednotlivcích a v neděli necelá padesátka ve střelbě na přesnost.

Skromná, ale odhodlaná čtveřice z našeho klubu chtěla navázat na velmi dobré výsledky z loňska.  Turnaj jednotlivců  vždy přináší velmi pikantní a vyrovnané zápasy s řadou výsledkových překvapení. Ty se ale našich hráčů letos netýkaly, neboť všichni postoupili ze základních skupin do vyřazovacích bojů. Miluška Kutá i Petr Tománek ukončili svou cestu turnajem v zápasech o postup mezi 32 nejlepších. O kolo dál se dostala Lenka Svobodová, kterou zastavil francouz s českou licenci a jak se později ukázalo i největší překvapení turnaje Jean Griffon. Tento hráč (107 nasazený v turnaji) nakonec na své cestě k e konečnému třetímu místu vyřadil v boji o čtvtfinále i posledního našeho zástupce v turnaji Zbyňka Jakeše. Tomu se ještě podařilo v dohrávkách vybojovat konečné třinácté místo, což se dá považovat v této nabité konkurenci za úspěch. Celý turnaj se odehrál za úmorného vedra na hřištích bez jakéhokoliv  stínu a tak i nový mistr republiky Lukáš Valenc  a vícemistr Vojta Lukáš, byli jistě rádi, že to mají za sebou.

Podobně náročné podmínky čekalo na necelých padesát statečných i v neděli při MČR ve střelbě na přesnost.  V této specifické disciplíně není vůbec jednoduché uspět, zvláště pro ty, kteří  v sobotu hráli až do nočních hodin. To se i letos potvrdilo a řada kvalitních střelcú skončila již po úvodním kole. Bohužel  mezi nimi byla i Lenka, kterou sobotní sluníčko hodně potrápilo. Miluška s Petrem postoupili do druhého kola a Zbyněk po třetím nejlepším výsledku přímo do čtvtfinále.  Zde se již pak střílí ve dvojicích proti sobě a lepší postupuje dál. Postup se podařil ze druhého  kola i  Milušce a nastoupila proti pozdějšímu mistru republiky Jindrovi Kaucovi, se kterým svedla velmi vyrovnaný duel. Nepodařilo se, ale osmé místo je skvělé. Že to letos bude hodně vyrovnané a bude se většinou rozhodovat až na posledních ateliérech a i poslední kouli se přesvědčil i Zbyněk, kterému se podařilo dostat a ž do semifinále. Tam takto prohrává o jeden bod s celkově druhou Lenkou Krejčínovou. K třetímu místu pak chyběly snad dva milimetry na poslední střele na košonek proti Jirkovi Korešovi ml. Bedna byla hodně blízko, ale i čtvrté místo se nakonec počítá do úspěšného vystoupení našich hráčů na těchto mistrovstvích.

                                                                                                                              Z.J.