Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

VC Reda

10.9.2011

 

  XIII. ročník

VC REDA

Otevřený turnaj v pétanque dvojic zařazený do kategorie prestiž se konal tuto sobotu v Brně Slatině. Čtyřicet devět velmi kvalitních týmů z celé republiky a několik slovenských hráčů bojovalo za krásného slunečného počasí v pětikolovém švýcaru o postup do šestnáctky. 

Postup si vybojoval Jirka Grepl s Martinem Lampertem (Slovensko) a Tomáš Kutý s Davidem Faltýnkem (Krumsín). Smůlu měl Petr Tománek s Martinem Jakešem, kteří skončili sedmnácti.Dvacáté první místo přidali Lenka Svobodová a Zbyněk Jakeš. Martinu Gratclovi a Zbyňkovi Greplovi se příliš nevedlo a skončili v druhé nebodované polovině.

Jirka Grepl sahal po pomyslných stupních vítězů, ale nakonec se musel spokojit, tak jako loni, se čtvrtým místem. I přesto je to velmi cenný výsledek. Tomášovi se již v šestnáctce moc nedařilo a obsadil konečné 14. místo.

Petr Tománek s Martinem Jakešem si nakonec vylepšili náladu vítězstvím v "B" turnaji.

Celkově jsme asi výsledkově jako klub pomýšleli výše, ale konkurence byla opravdu velká a těžce se zde hledaly slabší týmy.Bohužel slabší již jako tradičně byla organizace turnaje a hlavně zázemí turnaje.Doufáme, že místní pořadatelé se vytáhnou na "Prasátku".