Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MČR 3x3 Troja

12.6.2021

V nádherném parku trojského zámku se opět po několika letech sešlo v sobotu 12.6. šedesát čtyři trojic. Tento počet přihlášených umožnil pražským pořadatelům rozdělit týmy do čtyřčlenných skupin a zvolit systém na dvě prohry, což jistě přispělo k urychlení tohoto mistrovství.

Náš klub odjelo reprezentovat pět hráčů kteří se rozvrstvili do čtyřech týmů. Bohužel už ve skupině se potkal tým Tomáše Kutého s týmem Zbyňka Jakeše. Vzájemný zápas vyzněl lépe pro Tomáše, ale postup ze skupiny si pak zajistil z druhého místa i Zbyněk. K nim se přidala i Lenka Svobodová se svým ženským repretýmem a Miluška Kutá s Petrem Tománkem. Takže po základní části stoprocentní úspěšnost.

Následný pavouk však hned svedl proti sobě Zbyňka a Milušku s Petrem. Vzájemný zápas mnohem lépe vyšel Zbyňkovi s jeho spoluhráči Jirkou Ondryášem a Lukašem Valencem. Pro Petra a Milušku, které doplňovala Jiřina Demčíková turnaj skončil. V této fázi turnaje se musela rozloučit i Lenka s Janou Krpcovou a Janou Radoušovou.

V šestnáctce pak svedl téměř dvouhodinový vyrovnaný zápas o další postup Zbyňkův tým s týmem Michala Zdobinského a i přesto, že měli na ruce mečbolovou kouli nakonec o dva bodíky podlehli.

Jediným naším zástupcem tak mezi osmi nejlepšími byl Tomáš s Kubou Rendlou a Honzou Reslem. Čekal je však tým Kauca, Fuksa, Hančová, což byli vítězové z loňského roku. Tak jak se změnilo k večeru slunečné počasí v deštivé, tak se změnila i úspěšná hra Tomášova týmu a po poměrné jasně prohře i pro něj letošní MČR trojic skončilo.

I přesto, že jsme se do závěrečných  bojů již nedostali a finále sledovali jen u večeře na mobilním telefonu, určitě jsme se zde letos neztratili.

Novými mistry v trojicích se nakonec stali Ivoš a Honza Michálkovi s Kubou Konšelem, kteří ve finále zdolali Tomášovy přemožitelé.

ZJ.