Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Polouveský májový turnaj

5.6.2021

Dne 5. června se v Polouvsí uskutečnil jeden z prvních letošních čapkovských turnajů v tomto roce. Organizátoři se pochlubili nejen skvělou organizací, ale i z brusu novým sportovním areálem v krásném prostředí.

   Vzhledem k probíhající hygienické situaci omezili kapacitu hráčů pouze na 24 týmů, aby bylo možné dodržet rozestupy mezi hracími plochami. Za normální situace jsou schopni hostit až 36 týmů. Hra probíhala v základní části v šestičlenných skupinách, s postupem dvou nejlepších dvojic do K.O..Ostatní se mohli přihlásit do doprovodného turnaje o hodnotné ceny.

   Z Valšovic se zúčastnilo pět hráčů, dvě klubové dvojice ve složení Zbyněk Jakeš s Petrem Tománkem a Lenka Svobodová s Jirkou Gratclem a Radka Němečková se svou kolegyní, která není registrovaná. Dobře si  vedl druhý ze jmenovaných týmů, který postoupil bez problémů do K.O. a první tým se zapsal do doprovodného turnaje což mělo za následek vítězství našich dvojic v obou z pořádaných turnajů. Nebylo to ovšem tak snadné, vzhledem k účasti kvalitních hráčů nejen z Moravy , Slezska i Čech. Ukázalo se to, že naši hráči i po tak dlouhém sportovním půstu nezapoměli, jak se to má dělat !

   Stupně vítězů hlavní turnaj:  1. Svobodová,  Gratcl  (SKP Valšovice) 

                                                         2. Chmelař, Chmelařová ( Praha)

                                                       3. Mrlina , Šipr (Adamov, Brno)

   Vítězové doprovodného turnaje : Jakeš, Tománek ( SKP Valšovice)

 

Valšovice  6.června 2021                                                                      Zapsal : JG