Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

O pohár města Brna - VARS Cup

5.9.2020

V sobotu 5. září se 6 členů našeho klubu vydalo na prestige turnaj na Horní nádvoří a podhradí Státního hradu Veveří, který pořádal klub  Carreau Brno.

Netradičně se hrálo ve skupinách (10 pětičlenných skupin a 1 šestičlenná skupina), veřejně losovaných, protože pod hradem probíhaly rekonstrukce cesty. Parkoviště, jindy plné hřišť, bylo na půl pokryto bagry a jinými stavebními stroji.

Tým Zbyňka Jakeše (  Jirka Gratcl, Lenka Svobodová ) se díky losu ocitl v šestičlenné skupině a ačkoliv ve švýcaru by se třemi výhrami a silným bucholcem postoupil, ve skupině rozhodovaly vzájemné zápasy a tým nepostoupil ani do „díravé“ dvaatřicítky. Postoupit se nezadařilo ani týmu Tomáše Kutého ( Jirka Grepl, Lukáš Michalička ).

Tým Milušky Kuté, která hrála s Petrem Tománkem a Radimem Valoškem (Polouvsí) byl úspěšný a z prvního místa v pětičlenné skupině postoupil rovnou do šestnácky. Už nahoře, na nádvoří, pak bojovali s týmem manželů Karáskových a Miroslavem Drmolou a  podařilo se jim vyhrát.  Ve čtvrtfinále je ,bohuže,l porazilo družstvo Tomáše Klíra ( Jakub Maršík, Michal Zdobinský ).

Celkové 7. místo je obrovský úspěch v mezinárodním turnaji, kde byli i Poláci, Slováci, Francouzi a  Švýcaři. Gratulujeme !!!!