Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Mozartovy koule

15.8.2020

Jako každý rok, tak i letos vyrazily 3 valšovické triplety a Tomáš Kutý do Olomouce na „Mozartovy koule“. Korunní pevnůstka nás přivítala deštěm a terénem, který připomínal vše, jenom ne pétanque hřiště. Po celé hrací ploše byly velké kaluže vody, které se pořadatele snažili odstranit, ale nakonec pomohli až Olomoučtí hasiči, ale stejně některá hřiště musela být přesunuta.

Hrálo se klasicky, jak to zde bývá zvykem ,ve skupinách. Skupin bylo 8 po 6 týmech, letos se naše týmy nesetkaly. Ze skupiny do 16 postupovaly první dva týmy ze skupiny, ostatní hráli dohrávku o umístění. S nástupem 1 kola přestalo pršet a toto počasí i se sluníčkem vydrželo po celý den .V základní části překvapil tým pod vedením Mirka Suka ( Pavel Ondruška a Honza Ježíšek), kteří zle zatápěli svým soupeřům a do 16 ze skupiny postupovali z prvního místa!!! Do 16 postoupil také tým Zbyňka Jakeše (Lenka Svobodová, Jirka Gratcl). Triplet ve složení Eva Suková, Božka Ježíšková a Monika Jahnová hráli o umístění, taktéž Tomáš Kutý. V 16 po prvním zápasu do 8 postoupil triplet Mirka Suka, který nakonec skončil na 7. místě. Triplet Zbyňka Jakeše po nepostoupení do 8 bojoval o 9 až 16 místo, a nakonec mu patří 10. místo.

Že tento turnaj patří mezi ty, kde je vše velmi dobře připraveno, svědčí i velmi vysoká účast 47 tripletů z celé republiky.

Výsledky Mozartových koulí 1. Biel Boguslav Polsko

                                               Stasica Wieslaw

                                               Folega Wieslaw

 

                                             2. Valent Juraj Slovenská republika

                                                  Lančařič Dušan

                                                  Adler Juraj                                             3. Lukáš Vojtěch

                                                 Frońková Kateřina

                                                  Palicová Markéta

 

zapsal  :   Honza Ježíšek