Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Chataue Hrochův Týnec

25.7.2020

Zámecký park v Hrochově Týnci se stal tuto sobotu hostitelem prestižního turnaje trojic. Zámek je sice nadále v rekonstrukci, ale přilehlé budovy již ji mají za sebou a skvěle posloužily jako zázemí pro pořadatele a 67 trojčlenných týmů. Na hráče čekaly i nové hrací plochy, ale i ty se svou obtížnosti vyrovnaly tvrdým a nerovným chodníčkům v zámeckém parku.

Šest naších hráčů se netradičně rozprostřelo do čtyř týmů, aby se pokusilo po pětikolovém švýcaru, mít co největší zastoupení ve finálové šestnáctce. To se skvěle podařilo a tři týmy nejenže si zajistily dohrávku mezi těmi nejlepšími, ale po výhrách hned v prvním kole KO je čekaly závěrečné boje i ve čtvrtfinále. Zde tým Lenky Svobodové a Jirky Gratcla, které doplňoval Petr Janík z Brna, narazil na pozdější vítěze celého dne Ivo Michálka, Jindru Kaucu a Honzu Marhoula a ti je dál nepustili.

 Miluška Kutá, Petr Tománek doplnění o Jiřinu Demčíkovou do posledního náhozu vedli a sahali po semifinále, ale ten jim bohužel nevyšel a tak se museli utkat ve vzájemném valšovickém souboji v dohrávkách. Podařilo se jim nakonec obsadit šesté místo. Hned za nimi na sedmém ukončili svou pouť turnajem Lenka a Jirka.

Jedinému komu se podařilo dostat se mezi nejlepší čtyři byl Zbyněk Jakeš, který hrál v týmu s Jirkou Ondryášem z Prahy a Lukášem Valencem z Karlových Varů. V obou následujících utkáních však neudrželi průběžné vedení a po nevydařených koncovkách skončili na nepopulárním čtvrtém místě.

Hezké prostředí zámeckého parku poskytující příjemný stín před celodenním sluníčkem, kvalitní pořadatelská služba podtrhla zatím nejlepší výsledky našeho klubu.

 

Konečné pořadí :

      1          

Kauca Jindřich

PC Kolová      

Marhoul Jan

CdP Loděnice 

 

 

Michálek Ivo

Carreau Brno

2

Jakubek Petr

Carreau Brno

 

Hodboďová Romana

POP Praha

 

Hodboď Pavel

Carreau Brno

3

Lukáš Vojtěch

PLUK Jablonec

 

Preuss Michal

POP Praha

 

Palicová Markéta

PLUK Jablonec

4

Ondryáš Jiří

FRAPECO

 

Jakeš Zbyněk

SKP Hranice VI-Valšovice 

 

 

Valenz Lukáš

VARAN