Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Valšovický pohár

18.7.2020

Po dlouhém sportovním půstu, jsme konečně mohli uspořádat první turnaj Českého poháru na sportovním areálu ve Valšovicích. Tentokrát šlo o soutěž jednotlivců, tradiční „Valšovický pohár“. Po vyhlášení propozic jsme měli okamžitě plnou startovní listinu soutěžících z celé Moravy. Mnoho zájemců jsme nemohli zapsat pro vyčerpanou kapacitu sportoviště. Přijeli všichni přihlášení a vůbec jim nevadil déšť, který nás provázel téměř celým turnajem.

Hrálo se švýcarským systémem na čtyři kola s postupem do „KO“ 16 a dohrávkami celého pořadí v dalších osmičlenných skupinách. To obnášelo pro každého soutěžícího 8 zápasů v nelehkých podmínkách. Do 16 postoupili z našeho klubu 3 hráči: Peťa Tománek, Zbyňa Jakeš a Jirka Gratcl.  Souboje těch nejlepších byly soustředěné, vždyť nešlo jen o mnoho pěkných cen, ale o jedny z prvních letošních bodů do českého žebříčku. Zde se s nelehkým terénem a deštěm nejlépe vyrovnal Jirka Gratcl a postoupil až do finále, které po více než hodinovém, velmi vyrovnaném souboji vyhrál.

Stupně vítězů: 1. Jirka Gratcl, SK Pétanque Hranice VI, Valšovice

                        2. Bohuslav Motl, HRODE Krumsín

                        3. Vladimír Matuška, OREL Řečkovice

Organizátoři se postarali o příjemné zázemí pro všechny přítomné. Důraz jsme kladli na všechna opatření důležitá pro zdraví a hygienu. Všichni účastníci to hodnotili velmi kladně a byli spokojeni s tím, jak vše probíhalo.