Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MČR 3x3 muži - kvalifikace na ME 2021

20.6.2020

 Náš klub odjeli v sobotu 20.6.2020 reprezentovat na  MČR mužů, které bylo zároveň postupové na mistrovství Evropy 2021 ve francouzském Albertville, Tomáš Kutý a Zbyněk Jakeš. Hostitelem této akce se stal Lipník, který ráno přivítal všechny účastníky deštivým počasím. Řada hřišť byla částečně pod vodou a tak jen díky nově zbudovaným bylo kde hrát.

Šestnáct tří nebo čtyřčlenných týmů bylo rozděleno dle postavení v celostátním žebříčku do čtyřech skupin se systémem hry na dvě prohry. Hned na úvod se o nemilé překvapení postaral nejvýše nasazený tým třetí skupiny ve složení Kauca, Grepl, Resl a Tomáš Kutý, když nestačil na bratry Preussovi s Klírem. Ve čtvrté skupině se snažil sehrát nově postavený tým Lukáš Valenc, Jiří Ondryáš a Zbyněk Jakeš. Hráli sice nejdéle díky hře bez časového limitu, ale svůj vstup do turnaje zvládli. Ani v druhém zápase se Tomášův tým nezvedl a podlehl výborně plasujícímu Marhoulovi a jeho spoluhráčům. První smolař, co jede domů, nebo možná šťastlivec, co jede do sucha ??? Zbyněk se spoluhráči  sice v druhém utkání jasně podlehli favoritům skupiny, rodinnému týmu Michálků. Ale v následném barážovém utkání si  postup do osmičky v pohodě pohlídal.

Stejným způsobem na dvě prohry se hrála i druhá část turnaje. I když trojice Valenz, Ondryáš, Jakeš celou dobu táhla za kratší konec, povedlo se jim nakonec obrátit váhy ve svůj prospěch a loňské vícemistry ve složení Skopal, Skopal, Voňka, Olbort nakonec porazila. Rovněž si poradila po dlouhém a vyrovnaném zápase s loňskými šampiony Juráň, Hodboď a Janeček. První si tak zajistili postup do semifinále !!!

Dlouho pak čekali na své soupeře, kterými se stali domácí Vavrovič, Fafek, Morávek doplnění o Kubu Konšela, kteří po velkém boji nejtěsnějším rozdílem ukončili pouť turnajem rodinnému týmu Michálků. Zatím co druhé semifinále je již dávno odehrané, když vrchlabáci nadělili rychlého kanára týmu Petra Juráně, začíná více jak dvou a půl hodinové drama v druhém semifinále. Naprosto vyrovnaný zápas, kde o postupujícím mohla rozhodnou poslední koule Lukáše Valence za dva body, která by zajistila senzační postup jeho týmu do finále. Těžká vystrkávačka na deset metrů těsně míjí svůj cíl a propuká tak radost domácích fanoušků. I přesto, že nás tato koule dlouho mrzela, převládla nakonec radost ze třetího místa a předvedeného výkonu. Valšovice tak díky Zbyňkovi mají další pohár z MČR.

V pozdních nočních hodinách pak v dramatickém duelu po vítězství hodně toužící tým z Vrchlabí - Bílek, Bílek, Michalička , Srnský , ani celodenní déšť ,nakonec nedokázal rozehrané domácí zastavit a Lipník tak slaví !!!