Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

CC Slovakia

27.8.2011

Nádherné prostředí bratislavské prezidentské zahrady přivítalo již tradičně bezmála devadesát tripletů ze všech středoevropských zemí, které se zde sjely na další z turnajů Centrope cupu. Jak již bývá tradicí, tak na tomto turnaji se musí jednat o smíšená družstva.

Valšovický pétanque měl zastoupení ve čtyřech týmech. Kompletní valšovický tým v tradičním složení – Lenka Svobodová, Jirka Gratcl a Zbyněk Jakeš zvládl nejlépe základní šestikolovou část a do KO 16 postoupil ze skvělého třetího místa. Tam jej doplnil ještě Tomáš Kutý s Frantou Kaplánkem a Eliškou Nývltovou. Bohužel tak jako v Praze systém svedl hned naše týmy na sebe v boji o osmičku. Ani počasí tomuto duelu nepřálo. Blížící se bouřka, velmi silný vítr a rychlé stmívaní bez kvalitního osvětlení  ovlivnilo i kvalitu vzájemného utkáni. Lépe se s těmi to podmínkami  dokázal vypořádat Tomášův tým a postoupil do osmičky. Zde však již musel být turnaj ukončen pro nepřízeň počasí  a o pořadí rozhodovalo pořadí po základní části.

Do nejlepší šestnáctky se i přes kvalitní výkony nepodařilo dostat Milušce Kuté a Petrovi Tománkovi, které doplňoval Pavel Král . Obdobný osud potkal i posledního našeho zástupce Jirku Grepla a jeho spoluhráče.

Bohužel počasí tak zásáhlo do velmi kvalitně připraveného turnaje a nedovolilo sehrát utkání těch nejlepších týmů.Pořadí tak nakonec vzešlo z úmístění po základní části. Tomáš Kutý se svými spoluhráči tak obsadil výborné sedmé místo. Lenka, Jirka a Zbyněk tak dosáhli na desátou příčku. Jirka Grepl se spoluhráči obsadil 24.místo. Milušce a Petrovi se nepodařilo bodovat.