Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Polouveský májový turnaj

20.6.2020

   Skvělá parta lidí z „Pétanque klubu Polouvsí“ uspořádala svůj první turnaj zapsaný do Čapkovského kalendáře a hned se do toho pustili ve velkém stylu,o čemž svědčil velký zájem ze strany soutěžících. Vzhledem k zatím omezenému počtu hřišť měli startovní listinu rychle naplněnou 16-ti týmy z celé Moravy ,ale i z Prahy. Úporné boje probíhaly i přes nepřízeň počasí (celý den totiž nepřetržitě pršelo), na výborně připravených hřištích ale soutěžícím nic nechybělo ani o přestávkách, kdy se o ně starali domácí s parádním pohoštěním. Hrály se skupiny každý s každým s postupem do osmičky a dohrávkami o celé pořadí.

    Z Valšovic se zúčastnily 3 týmy : Suk, Ježíšek, Ondruška;  Suková Ježíšková, Jahnová a kombinovaný tým Svobodová, Gratcl doplněný Pavlem Burešem z Litovle. Do osmičky postoupil poslední uvedený tým Lenka, Jirka a Pavel a po těžkých bojích, tak zvaně po kotníky ve vodě, a turnaj vyhrál !

   Poděkování patří pořadatelům za to že i v dešti dokázali vše perfektně zvládnout a účastníky i pobavit, třeba závěrečnou soutěží placováním „Polouveskou koulí“ ( váha přes 2 kg) na košonek, vzdálený asi 8 m. Vítězkou se stala naše Lenka a odvezla si cenu v podobě nového traktoru značky Fend.

Valšovice 21.6.2020                                                                               Zapsal Jirka G.