Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Prezidentský turnaj

21.9.2019

Třetího ročníku Prezidentského poháru se letos více než dobře zhostil klub z Polouvsí. Turnaj letos doznal menších změn, když tou hlavní bylo rozšíření turnaje o jeden klub. Loňský společný tým Valšovic a Polouvsí byl rozdělen a každý klub již hájil své barvy sám. I doprovodný turnaj "ochranek" byl rozšířen letos na šest týmů. Systém každý s každým zůstal zachován.

V hlavním turnaji prezidentů doplnil Zbyňka jeho zástupce Petr Tománek. Společně pak vytvořili pár, který byl považován za hlavní favority, ale vůbec to neměl jednoduché. V prvním utkání musel po vlažném začátku otáčet proti Orlové skóre 0:5 šňůrou třináctí bodů. Ještě větší luxus si dovolil proti domácím, které nechal utéct až na 10:0, aby pak doslova vydřel vítězství 13:11. Naopak velmi soustředěný výkon od začátku podal náš pár proti zatím neporaženému Staříči a i po vítězství nad Albrechticemi mohl slavit.

V turnaji "bodygárdů" vsadil náš klub ne na sílu, ale na krásu a této role se zhostila Radka Němečková a Miluška Kutá. Holky se se soupeři "praly" statečně, o čemž svědčí bilance tři výher a dvou proher. Vypadalo to, že by na "bednu" mohly dosáhnout, ale nakonec to až na skóre nevyšlo. I přesto jsme si tento slunečný petanque den se všemi přáteli velmi užili a museli smeknout před domácími organizátory. Jako pořadatelé dalšího ročníku máme nasazenou laťku hodně vysoko.                                                                                   

                                                                                                                    Z.J.