Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MČR 2x2 mix

3.8.2019
Dne 3.8.2019 proběhlo Mistrovství ČR 2x2 mix v Chebu. Valšovický klub reprezentovali dvojice: Lenka  - Zbyněk, Miluška -  Petr a Radka -  Zdeněk. Turnaje se zúčastnilo 51 registrovaných dvojic z celé České republiky. Turnaj proběhl v hezkém prostředí Areálu Krajinné výstavy v Chebu, Poohří pod hradem. 
Systém hry byl pětikolový švýcar, s postupem do šestnáctky, s časovým limitem 65  minut. V úvodu turnaje zazněla národní hymna a uvítací proslov jak pořadatelů turnaje, tak zástupce chebské radnice. 
Po základní části, s pěti výhrami se na 1. místě umístila dvojice Miluška - Petr. Na 3. místě s jednou prohrou a čtyřmi výhrami se umístila Lenka se Zbyňkem. Třetí dvojici Radce a Zdeňkovi se postoupit, s dvěma výhrami a třemi pohrami, nepodařilo. Přesto tento výsledek oba tito hráči považují za úspěch, neboť to byl jejich první "velký" turnaj.
Po obědové přestávce se postupující dvojice pustili do dalšího boje o postup a umístění. Oběma dvojicím se podařilo postoupit do osmičky. Po napínavých soubojích, které probíhaly v pozdních večerních hodinách se nakonec dvojice Miluška - Petr umístili na krásném 4. místě a dvojice Lenka - Zbyněk na místě 7. Gratulujeme !!
Mistry ČR pro rok 2019 se stala dvojce Kateřina Froňková - Petr Vavrovič, na 2. místě se umístila dvojice Veronika Slobodová - Daniel Bílek a 3 příčka patří dvojici Sylva Mrázková  - Jindřich Kauca.
Děkujeme pořadatelům turnaje za dobrou organizaci v zajímavém prostředí. Navzdory předpovědi počasí i to nám nakonec přálo.
Zdeněk Š.