Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Vo Jarinovy koule

29.6.2019

Přivezli jsme "Jarina"

Valšovické trio Miluška Kutá, Petr Tománek a Zbyněk Jakeš, kteří se dali dohromady na poslední chvíli pro jeden z nejstarších turnajů na Moravě pořádaný v Hartvíkovickém kempu Wilsonka pod názvem "Vo Jarinovy koule", potvrdilo roli jednoho z favoritů a do Valšovic dovezli spolu s vítězstvím i zajímavou putovní trofej.

Turnaj se zde na břehu Dalešické přehrady pořádal již po dvacáté třetí. Dřívější popularita toho turnaje, kdy sem jezdilo kolem padesátí týmu z celé republiky, je již trošku zašedlá. Letos dorazilo na tento regionálek 25 trojčlenných týmů, které se utkaly v šesti skupinách o dvě postupová místa do děravého pavouka šestnáctky. Na nás vyšla jediná pětičlenná skupina, ale vzhledem k tomu, že se hrálo bez časového limitu, tak jsme si již zde příjemně zahráli a zjistili, že se nám dnes daří hlavně koncovky zápasů. Ze skupiny jsme postoupili z prvního místa po dramatickém utkání s týmem Pavla Hejla mladšího přímo do osmičky.

Miluška s Petrem zde byli poprvé a já se zde vrátil po mnoha letech, takže povrch byl pro nás poměrně neznámy. Velmi kutálivý a nakloněný povrch se postupně po dopadech koulí měnil a tak placéři byli občas překvapeni dopadovou reakci jejich koulí. Vsadili jsme proto na kvalitní střelbu, což se ukázalo jako dobrá volba, neboť všechny utkání KO systému jsme pak úspěšně zvládli hlavně ve zmiňovaných koncovkách větším přídělem bodů naším soupeřům. V týmu panoval proto pohoda, i když jsme v tomto složení hráli spolu poprvé. Před devátou večer po finálovém duelu s Pavlem Hejlem starším, Arnoštem Fabíkem a Milanem Haškem jsme obdrželi do auta čtvrtého pasažéra "Jarina", naposledy se po celodenním vedru zchladili v místní přehradě a frčeli domů.

Pro úplnost ještě uvádíme třetí místo týmu z Velimi - Vaňková, Vaněk, Škopek, kteří pro nás překvapivě přehráli Hejla ml., Matouška a Kousala.

Při závěrečné zhodnocení turnaje zbývá pochválit místní pořadatelé za kvalitní řízení turnaje i přes náročně zvolený systém a sympatické ceny pro nejlepší. Snad jedinou výtkou si asi zaslouží pouze obědový utopenec. Zachraňovala to bufetová nabídka v kempu, takže v globále pěkně strávená pétanque sobota.