Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Centrope Cup Česko

1.6.2019

Další díl středoevropského poháru CENTROPE CUP se konal tuto sobotu 1. 6. v zámku v Liblicích. Jak již bývá zvykem, patří tato zastávka k nejvíce vyhledávaným turnajem, neboť i letos se jej zúčastnilo 123 tripletů z Česka a samozřejmě i ze zahraničí (Slovensko, Maďarsko, Polsko, Německo, Slovinsko, Nizozemí, Ukrajina). Náš klub zde zastupoval jeden kompletní tým ve složení Zbyněk Jakeš, Lenka Svobodová a Jirka Gratcl, druhý náš tým tvořila Miluška Kutá s Petrem Tománkem doplněni o Jiřinku Demčíkovou z Vědomic. Hrál se sytém 5 kol švýcar s postupem do KO 32, takže maximálně 1 prohra, případně mít štěstí a postoupit se 3 výhrami díky lepšímu bucholzu. Našim barvám se zadařilo, Miluška se svým týmem urvali 4 výhry a postupovali z 18. místa a Zbyněk se svým týmem měli sice 3 výhry ale nejlepší bucholz ze všech, takže postup z 24. místa do vyřazovacích bojů.

V play off se nám do cesty postavili opravdu „velcí soupeři“, konkrétně Milušce tým tvořený 2 francouzskými hráči doplnění o Petra Fuksu, kdy hlavně jejich střelec minul jen 2 koule a málokdy se stalo, že by nezůstal po střele u košonka. Ze začátku jsme drželi krok a dokonce jsme vedli 3:1, pak se již projevila větší zkušenost soupeře a nakonec celková prohra 3:13. Zbyněk se svým týmem narazil pro změnu na českou reprezentaci (Konšel, Vavrovič, Fafek) a průběh to byl téměř totožný, kdy také ze začátku drželi s favoritem krok, ale závěr opět zvládl lépe soupeř, a tak se zrodil totožný výsledek 3:13.

Dělené 17.místo všech našich zástupců proto určitě považujeme za úspěch, kdy tento náš dobrý pocit byl ještě umocněn krásným prostředím, slunečním počasím, výbornou organizací a dobrou náladou po celý horký den.