Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Centrope Rakousko

18.5.2019

Do města Illmitz, kde se konalo Centrope Rakouska, se sjelo 75 mezinárodních tripletů. Hřiště u „Rakouského moře“- Neziderského jezera navštívilo i 22 českých týmů (některé posílené i ze zahraničí), aby v pěkném prostředí a za krásného slunečného počasí ukázaly

na těžkém povrchu své petanqueové umění.

V pětikolovém „švýcaru“s hodinovým limitem + 1nához se bojovalo o postup do 32. Šesti trojicím nestačily tři výhry, bohužel tak skončili i za Česko první nasazení Kaplánek, Froňková a Vavrovič.

Valšovický klub reprezentovali pouze Milča Kutá a Péťa Tománek, které doplnila Yvetta Chmelařová z SKP Kulová osma. Po vyřčeném přání Milči, že nejede takovou dálku, aby si zahrála proti Čechům, se toto stalo skutkem. Našimi soupeři byli hráči z Rakouska, Slovenska a Maďarska. Moc zajímavý byl zápas právě s Maďary, kdy nervy byly opravdu vybičované. Za stavu 12:12 se nám ale nepodařilo již přiblížit ke košonu a tak nás prohra celkem mrzela. Maďarskému tripletu patřila po pěti kolech dvanáctá příčka, čímž nám aspoň přispěl k bucholzu, stejně jako tým Miša Dzurika, který byl sedmý. Do finálové 32 se

probojovalo sedm českých trojic. Nám patřilo se dvěma výhrama 41 místo, hned za manželi Burešovými, kteří hráli s mužem Yvetty Chmelařové Ivem.

V sobotu ještě pokračoval boj o postup do 16, která se hrála až následující den. Jelikož jsme po nezbytném vykoupání Péti v jezeře odjížděli, další úspěchy Čechů se dozvíte v turnajových výsledcích.